Перейти до основного змісту

Південна Корея після перемоги Трампа може переосмислити можливість відправки зброї в Україну — Bloomberg

ЗМІ
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль. AP

Перемога Дональда Трампа на виборах президента США змушує Південну Корею переосмислити можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.

Про це пише Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Зазначається, що таке рішення може мати великий вплив на перебіг війни.

За словами чиновника, який побажав залишитися неназваним, оскільки обговорення є закритим і триває, уряд президента Юн Сок Йоля змушений враховувати позицію новообраного президента США, щоб вирішити, чи варто змінювати свою давню політику відмови від надання летальної допомоги Києву.

За словами іншого урядовця, Сеул також вивчає, як підхід Трампа до війни вплине на підтримку України з боку низки країн.

Як пише Bloomberg, коментарі свідчать про те, що Південна Корея тепер менш схильна надсилати боєприпаси в Україну, якщо Пхеньян не вживатиме подальших заходів або якщо не буде більшої ясності щодо того, як Трамп діятиме щодо України, коли він завершить перехід від передвиборчої кампанії до Овального кабінету.

“Для Південної Кореї, яка навіть не є членом НАТО, було б досить незручно втрутитися в цей момент, якщо Трамп займе Білий дім і захоче вийти з конфлікту”, — прокоментував агентству ситуацію професор політології в Університеті північнокорейських досліджень у Сеулі Кім Чжун.

В офісі Юна заявили, що уряд вивчить можливі сценарії військового співробітництва між Росією і Північною Кореєю після розгортання військ Пхеньяном і вживатиме контрзаходів.

“Ми будемо тісно координувати свої дії з нашим союзником і партнерами в цьому процесі”, — йдеться в заяві у відповідь на запитання агентства Bloomberg про останні роздуми Південної Кореї щодо відправки зброї в Україну.

Як відзначає агентство, Сеул тривалий час опирався закликам західних союзників задіяти свої величезні військові запаси і напряму відправити зброю чи боєприпаси в Україну, вирішивши замість цього допомогти Києву нелетальною допомогою. Однак розгортання Північною Кореєю до 12 000 військовослужбовців у Росії — за оцінками США — змінило цю позицію, і Юн заявив, що пряма участь Пхеньяна в конфлікті становить загрозу для безпеки його країни.

“Ми не виключаємо підтримки зброєю”, — заявив Юн на пресконференції минулого тижня. — Якщо ми надамо зброю, то в першу чергу розглядатимемо оборонні озброєння”.

Експорт летальної допомоги Києву став би сигналом сильної підтримки України. Це також може принести користь південнокорейському бізнесу, якщо він візьме участь у післявоєнній відбудові України. Але такий крок може розлютити Москву, призвести до ескалації конфлікту і стимулювати подальші провокації з боку Пхеньяна, пише Bloomberg.

“Навіть якщо Південна Корея не зможе запобігти всім діям Північної Кореї, вона, можливо, зможе вплинути на ступінь участі Північної Кореї, — сказала політологиня з Rand Corp. у Вашингтоні Наоко Аокі. — Північна Корея може робити набагато більше, і Південна Корея хоче мінімізувати північнокорейську діяльність”.

Як відзначає агентство, адміністрація Байдена, ймовірно, вітатиме це рішення, але менш зрозуміло, як на нього відреагує Трамп і його команда. Обраний президент під час передвиборчої кампанії пообіцяв закінчити війну “протягом 24 годин”, змусивши Росію та Україну сісти за стіл переговорів, що ставить під сумнів майбутнє американської допомоги Києву, наголошує Bloomberg.

“Президент України Володимир Зеленський готується відправити посланця до Сеула, щоб попросити зброю і переконати Південну Корею переглянути свою позицію на її користь”, — йдеться у статті.

Зазначається, що Південна Корея має величезні запаси 155-міліметрових артилерійських снарядів, які є стандартом Організації Північноатлантичного договору, що використовується Україною.

США і Південна Корея неодноразово звинувачували Кіма у відправці боєприпасів і балістичних ракет на допомогу війні Путіна в Україні, причому Південна Корея вважає, що було відправлено до 8 мільйонів боєприпасів.

Обережна позиція Сеула щодо надання зброї Києву частково пояснюється його осторогою перетворити Росію на власного ворога. Так, Міністерство закордонних справ Росії пригрозило Південній Кореї “наслідками для безпеки”, якщо вона надішле зброю Україні.

Офіційні особи в Сеулі заявили, що можуть розглянути можливість прямого постачання зброї, якщо Північна Корея отримає технологію, яка посилить її здатність виробляти зброю масового знищення. Путін заявив, що не виключає надання Кіму високоточної зброї у відповідь на військову допомогу Заходу для України.

Ще однією перешкодою для Юна є відсутність громадської підтримки прямих поставок зброї в Україну, особливо з урахуванням того, що його рейтинг схвалення перебуває на рекордно низькому рівні — 17%, згідно з останнім опитуванням Gallup.

Пак Чан Де, лідер головної опозиційної Демократичної партії, яка контролює парламент, закликав уряд зупинити будь-які плани щодо постачання зброї в Україну. За його словами, після перемоги Трампа війна, “дуже ймовірно, увійде в нову главу”.

Раніше обраний президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, під час якої зокрема обговорили розгортання військ КНДР на території Росії для участі у війні проти України.

Топ дня

Вибір редакції