Військовий режим Буркіна-Фасо розглядає можливість відновлення смертної кари після того, як у 2018 році вона була скасована.
Про це повідомило урядове джерело агенції Agence France-Presse, пише The Guardian.
За даними Amnesty International, остання страта в Буркіна-Фасо відбулася 19 вересня 1988 року. Тоді були страчені чотири лідери, звинувачені у спробі державного перевороту проти президента Блеза Компаоре: міністр оборони Жан-Батіст Букарі Лінгані, міністр економічного розвитку Анрі Зонго та двоє неназваних чоловіків.
Відновлення смертної кари в кримінальному кодексі розглядається, заявило джерело. "Це питання має бути обговорене урядом, а потім винесене на розгляд до Перехідної законодавчої асамблеї для ухвалення".
Міністр юстиції Родріг Баяла заявив, що "питання смертної кари, яке обговорюється, буде включено до проєкту кримінального кодексу". Він також зазначив, що можливі подальші поправки до кримінального кодексу.
У травні цього року військовий уряд Буркіна-Фасо оголосив, що продовжить правління хунти ще на п’ять років, попри обіцянку Траоре відновити цивільний уряд до 1 липня. Натомість уряд Траоре у тому ж місяці ухвалив законопроєкт, що передбачає заборону гомосексуальності.
Amnesty International повідомила, що використання смертної кари в Африці зростає: "Кількість задокументованих страт потроїлася, а кількість смертних вироків значно зросла на 66%", йдеться у звіті за жовтень.
З іншого боку, Amnesty зазначила, що "24 країни в Африці на південь від Сахари скасували смертну кару за всі злочини, а ще дві країни скасували її тільки за звичайні злочини". Водночас Кенія та Зімбабве мають законопроєкти, що передбачають скасування смертної кари, а Гамбія розпочала процес конституційної поправки для її скасування.
Що відомо про союз Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру
Військові хунти африканських Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо 16 вересня 2023 року підписали угоду про безпеку, в якій пообіцяли допомагати одна одній у разі будь-якого повстання або зовнішньої агресії.
У січні Буркіна-Фасо, Малі та Нігер оголосили про свій вихід з Економічного співтовариства держав Західної Африки (ECOWAS), а ще — вислали французьких солдатів, які були в країнах у межах антиджихадистської місії, і звернулися до Росії по військову допомогу.
6 липня лідери цих країн провели в столиці Нігеру Ніамеї спільний саміт, де підписали створення конфедерації.