Україна не веде ніяких перемовин з Росією, зокрема у сфері енергетичної безпеки.
Про це розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю Наталії Мосейчук на інформаційному марафоні "Єдині новини".
Він нагадав, що Україна провела тематичну онлайн конференцію щодо питання енергетичної безпеки, яка є одним із пунктів української Формули миру.
Ця конференція відбулася за посередництва Катару та участі країн різних континентів.
"Коли закінчилася конференція, ми зафіксували принципи щодо цього пункту миру. Після цього ми сказали, що якщо сьогодні, наприклад, Катар або інша країна готова імплементувати ці домовленості через угоди з Україною окремо і, наприклад, окремо з Російською Федерацією — будь ласка", — пояснив Єрмак.
Він додав, що така ж домовленість була і щодо продовольчої безпеки, мова йде про зерновий коридор, коли укладалися дві різні угоди: з Україною та окремо з РФ.
"Одна – Туреччина, ООН, Україна. Друга – Туреччина, ООН, Росія. Для нас було дуже важливо, щоб відбулася конференція. Всі зафіксували принципи. Якщо хтось готовий після цього в цих рамках імплементувати досягнення цієї конференції, – будь ласка"ʼ, — розповів керівник ОП.
Єрмак додав, що на сьогодні "ніяких домовленостей ні в кого немає". Якщо ж такі домовленості будуть — Україна готова їх розглянути. Бо це, за словами Єрмака, відповідає принципам Формули миру України.
Водночас за його словами, інформація про переговори — "можливо реакцією на ці конференції".
"Але точно можу сказати, що Україна ніяких переговорів із Росією не веде", – наголосив Єрмак.
Він також сказав, що партнери не вимагали від України не бити по певних об’єктах на території РФ.
Раніше видання The Financial Times з посиланням на осіб, знайомих із ситуацією, писало, що Україна та Росія ведуть попередні перемовини щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі обох сторін. Зазначивши, що Київ намагається відновити переговори за посередництва Катару.
За даними видання, домовленість могла б стати знаковою деескалацією війни з моменту, як Володимир Путін наказав здійснити повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року.
Президент України Володимир Зеленський у жовтні заявляв, що угода про захист енергетичних об'єктів могла б свідчити про готовність Росії розпочати ширші мирні переговори.
За словами одного з високопоставлених українських чиновників, з якими поспілкувалося видання, Москва та Київ вже зменшили частоту атак на енергетичну інфраструктуру одна одної в останні тижні в рамках домовленості, досягнутої їхніми спецслужбами.