Міністерство оборони України хоче нарощувати залученість до протимінної діяльності серед жінок, ветеранів, людей, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та людей з інвалідністю.
Про це йдеться в пресрелізі Міноборони 2 листопада.
Про це говорили на семінарі "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності" в Києві. Захід, як зазначає відомство, відбувся за фінансової підтримки Швеції.
Організація Об'єднаних Націй реалізує програму з працевлаштування людей з інвалідністю, серед яких ветерани війни. У межах проєкту ООН перші четверо українців, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, отримали роботу в міжнародній організації з гуманітарного розмінування The HALO Trust. Їм запропонували роботу вже за місяць після того, як вони закінчили курс з протимінної діяльності.
Ці четверо громадян аналізуватимуть знімки з супутників та БпЛА для виявлення і картографування забруднених мінами територій.
"Сьогодні велика увага приділяється впровадженню політик, що забезпечують рівний доступ до роботи у сфері протимінної діяльності, створення спеціалізованих навчальних програм, які включатимуть як технічні, так і нетехнічні навички, необхідні для роботи у цій сфері та створення умов, що забезпечать комфортне та безпечне працевлаштування", — повідомив начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
Що відомо про розмінування територій України
У вересні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. Партнери вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.
У лютому 2024-го у ДСНС повідомляли, що в Україні потенційно замінованими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів.
На початку березня Мінекономіки України та компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство для співпраці у гуманітарному розмінуванні територій. Зокрема документ передбачає розмінування України за допомогою технологій штучного інтелекту.
10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.
20 вересня Міноборони поінформувало, що від початку повномасштабної війни в Україні розмінували понад 5 тисяч квадратних кілометрів.