Під час Конференції з питань протимінної діяльності в Лозанні Україна отримала допомогу на суму близько 70 млн доларів та нову техніку для розмінування від Швейцарії.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він відзначив, що серед додаткової підтримки — допомога від Канади, Нідерландів, Норвегії, Люксембургу, Латвії та інших партнерів України. Під час конференції було також передано першу спеціалізовану машину GCS200 для піротехнічних підрозділів ДСНС.
Шмигаль відзначив домовленості з Великою Британією та Швейцарією про пілотний проєкт з пріоритетного гуманітарного розмінування, який буде реалізований у Харківській області. Мета проєкту — розробити ефективний алгоритм для очищення територій, які першочергово потрібні для людей та економіки.
"Мета проєкту — напрацювати ефективний алгоритм, що дозволить очистити передусім ті землі, яких потребують люди та економіка", — зауважив Шмигаль.
Україна вже повернула в експлуатацію 35 тисяч квадратних кілометрів земель, і амбітна мета держави — до 2033 року обстежити більшість потенційно замінованих територій.
У лютому 2024-го у ДСНС повідомляли, що в Україні потенційно замінованими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів.
На початку березня Мінекономіки України та компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство для співпраці у гуманітарному розмінуванні територій. Зокрема документ передбачає розмінування України за допомогою технологій штучного інтелекту.
10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.