Перейти до основного змісту

Україна не допустила росіян у керівництво Міжнародного союзу електрозв’язку

Світова асамблея стандартизації телекомунікацій (ITU WTSA), 24 жовтня 2024 року. ITU/Facebook

Міністерство цифрової трансформації України попрацювало, щоб не допустити кандидатів-росіян на керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) на 2025-2028 роки.

Про це пише пресслужба відомства.

Кандидатів-росіян було чотири. Україна на Світовій асамблеї стандартизації телекомунікацій (ITU WTSA) від імені 40 країн виголосила спільну заяву та наголосила, що представники країни-агресора не повинні бути обрані на жодну керівну посаду в МСЕ.

Представники РФ тільки спостерігатимуть за результатами досліджень, без можливості впливати на визначення стандартів та розвитку телекомунікаційних технологій, зазначається в повідомленні. Тепер, додають у відомстві, росіяни обмежені в доступі до світових телекомунікаційних процесів.

Ініціативу України підтримали серед іншого США, Велика Британія, Канада, Японія, Франція та Польща.

У липні цього року МСЕ закликав Росію негайно припинити втручання в роботу європейських супутників. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зверталася до МСЕ стосовно втручання у супутниковий сигнал українських телепрограм з вимогою швидкої та чіткої реакції на дії РФ. Також МСЕ того місяця розглянув серію скарг від чотирьох країн Європейського Союзу – Франції, Нідерландів, Швеції та Люксембургу.

Міжнародний союз електрозв'язку — спеціалізована установа ООН у сфері глобального електрозв’язку. Здійснює законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надає техпідтримку, розробляє стандарти і правила у сфері електрозв’язку. Також формулює рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій та підвищення якості послуг. На сьогодні до складу МСЕ входить 193 країни, зокрема більше ніж 800 приватних компаній і академічних установ.

Топ дня

Вибір редакції