У США не виключили "подальших наслідків" для Грузії, якщо уряд країни не змінить курс своєї діяльності.
Про це під час брифінгу заявив речник Держдепу США Метью Міллер.
Він зазначив, що за повідомленнями спостерігачів про "зловживання державними ресурсами, купівлю голосів і залякування виборців", що спричинило "нерівні умови та підірвало довіру суспільства та міжнародної спільноти до можливості справедливого результату"
"Ми приєднуємося до закликів міжнародних і місцевих спостерігачів провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов’язані з виборами, і закликаємо поважати фундаментальну свободу слова та мирних зібрань. Ми заохочуємо урядовців Грузії розглянути бажані відносини з євроатлантичною спільнотою, а не посилювати політику, яку хвалять авторитаристи", — сказав Міллер.
Представник Держдепу зазначив, що понад 80% грузинського народу хочуть бачити країну інтегрованою в ЄС і НАТО, ця мета закріплена у конституції країни, а в ході передвиборчої кампанії усі партії підтримували ці прагнення.
"Але партія влади вжила заходів, несумісних із цим курсом", – сказав Міллер.
За його словами, США цього року "постійно закликали" уряд Грузії припинити свої антидемократичні дії та повернутися на євроатлантичний шлях. Йдеться про "антидемократичне законодавство" — закон про "іноагентів" та закони, які обмежують права ЛГБТ.
"Ми не виключаємо подальших наслідків, якщо напрямок дій уряду Грузії не зміниться... Дії Грузії визначатимуть нашу відповідь. Уже кілька місяців ми переглядаємо наші відносини з Грузією. Ви бачили, як ми вже призупинили 95 мільйонів доларів допомоги уряду Грузії. У нас є інша допомога, яка розглядається", — сказав речник Держдепу.
Раніше Канада та Швеція заявили про перегляд та припинення відносин з Грузією.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).
Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).
Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.
За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:
- "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
- "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
- "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
- "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирувала "Коаліція за зміни" з 33,32% (11 406 голосів).
За цим політичним об'єднанням йшли: "Єдність – Національний рух" – 19,9%, "Грузинська мрія" — 13,3%, "Сильна Грузія" – 14,9%, "Гахарія за Грузію" — 9%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.