Міністерство оборони Тайваню підписало офіційні угоди з урядом США, що дозволяють придбати до 1000 ударних дронів у компаній AeroVironment Inc. та Anduril Industries Inc.
Про це пише Bloomberg.
Як повідомляють джерела в галузі, знайомі з угодою, у такий спосіб Тайвань планує посилити оборону проти потенційного наступу Китаю.
У кінці вересня Тайвань підписав "лист пропозиції та прийняття", що є попереднім етапом перед підписанням контрактів, де будуть вказані кількість, вартість і терміни постачання. Контракти можуть бути підписані найближчим часом, повідомляють джерела, які побажали залишитися анонімними.
Представник Держдепартаменту США відмовився коментувати інформацію про можливі продажі Тайваню.
Bloomberg підкреслює, що ударні дрони стали важливим компонентом сучасної війни. Російські та українські сили застосували тисячі дронів для розвідки та атак, тоді як у квітні Іран здійснив атаку на Ізраїль за допомогою безпілотників.
Ці угоди демонструють, "що і Тайвань, і США вивчають важливі уроки з війни в Україні та використовують ці знання для майбутніх закупівель", зазначив відставний контрадмірал Марк Монтгомері і старший директор Фонду захисту демократій, який відвідував Тайвань для оцінки його оборонних потреб.
У червні Держдепартамент повідомив Конгрес про затвердження продажу до 291 системи Anduril ALTIUS 600M-V на суму 300 мільйонів доларів і до 720 дронів AeroVironment Switchblade 300 "B" на суму до 60 мільйонів доларів.
За даними компанії Anduril, їхній ALTIUS 600M-V — це багатоцільовий апарат, який дозволяє одному оператору контролювати декілька дронів. Він має дальність близько 160 кілометрів і може перебувати в повітрі майже дві години.
Модель AeroVironment вагою майже 2 кг може перебувати над ціллю до 20 хвилин і оснащена спеціалізованою протитанковою бойовою частиною. Дальність його дії складає близько 30 кілометрів.
Представники офісу Тайваню у Вашингтоні, а також Американо-тайванська бізнес-рада відмовилися коментувати угоду.
Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем
Китай розглядає Тайвань як сепаратистську провінцію, проте острів вважає себе незалежною країною зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами.
Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню влітку 2022 року тодішньої спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.
26 грудня 2022 року у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.