Тайвань заявив про найбільше вторгнення Китаю в зону ППО

. Тайвань проводить військові навчання, запуск протиповітряної ракети біля східного узбережжя острова поблизу міста Ілань, Тайвань, 26 липня 2022 р. Фото: AP/Huizhong Wu

За останню добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що 43 китайські літаки перетнули середню лінію Тайванської протоки, неофіційного буфера між двома країнами, що лежить у зоні оборони острова. Міністерство оборони Тайваню зазначає, що Пекін продовжує військову діяльність поблизу острова

У Тайвані заявили, що це було наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами на сьогодні.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, заявив, що 25 грудня провів "ударні навчання" в морському та повітряному просторі навколо Тайваню у відповідь на, як він назвав, провокацію з боку демократично керованого острова та Сполучених Штатів.

Конфлікт між КНР та Тайванем

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Впродовж десятиліть Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

5 серпня Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

Збройні сили Китаю 7 серпня завершили свої чотириденні навчання поблизу Тайваню, і вже наступного дня оголосили про проведення нових.

8 листопада тайванські військові заявили, що зафіксували наближення до острова двох десятків китайських військових літаків та чотирьох кораблів.

Читайте також

Китай хоче формувати з РФ "більш справедливий міжнародний порядок" — МЗС КНР

У США побоюються труднощів із озброєнням Тайваню через постачання Україні — WSJ