Перейти до основного змісту

Європарламент підтримав виділення Україні кредиту до 35 млрд євро за рахунок доходів від заморожених активів РФ

Важливо
Прапор ЄС над будівлею Європейського парламенту в Страсбурзі, Франція, 18 квітня 2023. AP/Jean-Francois Badias

Європейський парламент підтримав пропозицію Єврокомісії про кредит Україні до 35 млрд євро з погашенням із доходів від заморожених російських активів.

Про це повідомляється на сайті Європаламенту.

Рішення підтримали 518 євродепутатів, проти були 56 парламентаріїв, утримався — 61.

"У вівторок депутати Європарламенту дали зелене світло надзвичайному кредиту Україні у розмірі до 35 мільярдів євро, який буде погашатися за рахунок майбутніх надходжень від заморожених російських активів", — зазначається на сайті Європарламенту.

Ця позика є частиною пакету ЄС, узгодженого G7 у червні минулого року, щодо надання Україні фінансової підтримки у розмірі до 50 мільярдів доларів. Зазначається, що остаточна сума, яку виділить ЄС, може бути меншою, залежно від розміру кредитів, наданих іншими партнерами G7.

Виплати відбуватимуться у 2025 році.

“Потреба у фінансовій підтримці є величезною і невідкладною. Росія має заплатити за напад на українців і жорстоке руйнування інфраструктури країни, міст, сіл і домівок. Тягар відновлення України ляже на плечі тих, хто відповідальний за її руйнування, а саме на Росію”, — заявила доповідачка Карін Карлсбро (Renew, SE).

Як відзначив глава українського уряду Денис Шмигаль, це важливий внесок ЄС у межах $50 млрд кредиту G7 з використанням прибутків від заморожених російських активів, який допоможе покрити нагальні фінансові потреби України. Крім того, £2.26 млрд у межах цього ж кредиту G7 надасть Велика Британія, нагадав прем'єр.

"Така бюджетна підтримка дозволить забезпечити військові витрати, зокрема на протиповітряну оборону, артилерію та необхідне обладнання", — наголосив глава уряду.

У вересні Єврокомісія оголосила про виділення Україні кредиту ЄС у розмірі 35 мільярдів євро в рамках плану партнерів з G7 щодо надання кредитів на суму до 50 мільярдів доларів (близько 45 мільярдів євро). Майбутні надходження від заморожених російських державних активів фінансуватимуть ці кредити. Близько 210 мільярдів євро активів Центрального банку Росії зберігаються в ЄС і залишаються замороженими під санкціями, запровадженими через вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року. Уряди ЄС вирішили відкласти прибутки від цих активів і використовувати їх для підтримки військових зусиль та відновлення України.

Топ дня
Вибір редакції