Єрмак заявив, що план перемоги України росіянам можуть презентувати під час другого Саміту миру

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Ковальчук Віктор/УНІАН

Російські представники можуть бути присутніми на другому Саміті миру, який ініціює Україна. Під час цього заходу їм можуть представити план перемоги України.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Щодо можливої участі представників Росії, наша позиція є незмінною – коли буде готовий план. І на другому Саміті ми не виключаємо можливість присутності представників Росії, яким може бути представлений цей план", — сказав посадовець.

Раніше Єрмак заявляв, що українцям презентують для ознайомлення план перемоги, який ініціював президент Володимир Зеленський, але не в повному обсязі, адже низка деталей даного документа наразі є "закритою".

Що відомо про план перемоги України

Про план перемоги Україні у війні з Росією президент говорив ще наприкінці серпня. 20 вересня Зеленський уточнював, що цей план розрахований на швидкі рішення партнерів з жовтня по грудень 2024 року. Під час візиту до США він представив план обом кандидатам у президенти — Дональду Трампу та Камалі Гарріс, а також Конгресу США, і чинному главі Штатів Джо Байдену.

18 вересня японське інформагентство Kyodo News із посиланням на високопосадовця уряду повідомляло деталі мирного плану. Зазначається, що план перемоги у війні президента України Володимира Зеленського включатиме детальний перелік військових ресурсів, життєво важливих для перемоги над Росією, а також прохання про дозвіл атакувати територію Росії ракетами великої дальності. У плані також наголошуватиметься на необхідності інвестицій для зміцнення вітчизняного оборонного потенціалу.

Ввечері 18 вересня президент Зеленський повідомив, що план перемоги повністю підготовлений, а 20 вересня політик уточнював, що цей план розрахований на швидкі рішення партнерів з жовтня по грудень 2024 року.

Перший Саміт миру

Після першого Саміту миру, що відбувся 15-16 червня 2024 року в Швейцарії, уже 94 країни та організації приєдналися до спільного комюніке саміту, яке, однак, стосується лише 3 з 10 пунктів Української формули миру: ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, дітей.