Представників Росії варто запросити на другий Саміт миру, аби виробити принципи тривалого миру в Україні.
Про це глава МЗС Андрій Сибіга заявив у Монреалі на міністерській конференції з питань людського виміру "формули миру", передає Укрінформ.
"Так, ми підтримуємо запрошення представників Росії на другий Саміт миру, але ніколи не підтримаємо мирні ініціативи, розроблені без залучення України та за її спиною. Ми ніколи не підтримаємо мирні угоди за рахунок України. Ми ніколи не підтримаємо мирну угоду, яка не покарає порушників. Непокаране зло повертається більшим. Українці розуміють це краще, ніж будь-хто інший", — сказав він.
Міністр закликав учасників конференції "спільно спинити це зло раз і назавжди".
За його словами, важко знайти у світі інший народ, який би прагнув миру сильніше, ніж українці.
"Але мир за будь-яку ціну — це не мир, а капітуляція, окупація, депортації й тортури. Україна ніколи не погодиться на це", — наголосив Сибіга.
Президент Зеленський раніше повідомляв, що у листопаді текст Формули миру, над якою українська сторона працює з липня, буде готовий зі всіма умовами для справедливого закінчення війни, це буде зроблено на другому Саміті миру.
Перший Саміт миру
Після першого Саміту миру, що відбувся 15-16 червня 2024 року в Швейцарії, уже 94 країни та організації приєдналися до спільного комюніке саміту, яке, однак, стосується лише 3 з 10 пунктів Української формули миру: ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, дітей.
Що передбачає українська "формула миру"
11 жовтня 2022 року Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) формулу миру для подолання російської загрози.
Документ зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.
Формула миру включає 10 пунктів:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.