У Пентагоні прокоментували питання допомоги союзників із відбиття повітряних атак в Ізраїлі та Україні. Йдеться про різні ситуації, сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Про це Сінгх сказала на брифінгу 3 жовтня.
“Ми говоримо про два дуже різні ландшафти і поля бою. Президент на самому початку, коли Росія вторглася в Україну, доручив забезпечити Україну тим, що їй потрібно на полі бою. Вони дуже успішно застосовують засоби протиповітряної оборони та інші можливості для того, щоб продовжувати відвойовувати свою територію”, — сказала Сінгх.
Вона додала, що президент взяв на себе зобов'язання, що Сполучені Штати не відправляють військових в Україніу але США підтримують Україну в її зусиллях повернути свою суверенну територію.
Сінгх також розповіла, що глава Пентагону Остін розмовляв з міністром оборони України Умєровим, щоб отримати інформацію з поля бою, щоб краще зрозуміти, "які ще можливості можуть знадобитися, якщо такі будуть потрібні".
Відповідаючи на запитання щодо можливості бити по повітряних цілях з, приміром, польської чи румунської території, Сінгх сказала:
“Це означало би, що ми втягнуті у війну в інший спосіб. А зараз ми відчуваємо, що Україна змогла успішно захиститися від російських ударів по своїх містах, по населенню, по інфраструктурі. І ми продовжуватимемо надавати їм необхідну для цього підтримку”.
Україна буде і надалі переконувати партнерів щодо необхідності спільного збиття ракет і дронів, якими військо РФ обстрілює Україну, сказав президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з новим Генсеком НАТО Марком Рютте у Києві у четвер, 3 жовтня.
Після масованої ракетної атаки Ірану на Ізраїль 1 жовтня стало відомо, що американські бойові кораблі (есмінці) у Середземному морі збили кілька ракет, якими Іран намагався атакувати Ізраїль. Також в цій операції були задіяні й британські військові.
Так само союзники допомагали Ізраїлю збивати повітряні цілі й під час атаки з боку Ірану у квітні.