У Ватикані розпочався глобальний саміт католицьких лідерів

Площа Святого Петра, де Папа Римський Франциск проводить месу з нагоди відкриття Синоду єпископів у Ватикані, 2 жовтня 2024 р. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Папа Римський Франциск у середу, 2 жовтня, відкрив у Ватикані глобальний саміт католицьких лідерів, який відклав до 2025 року рішення з таких суперечливих питань, як висвячення жінок. Понтифік попередив делегатів, що вони не повинні намагатися нав'язати учасникам зібрання свій особистий порядок денний.

Про це повідомляє Reuters.

Під час меси на площі Святого Петра, яка відкрила захід, відомий як Синод Єпископів, Папа закликав сотні кардиналів, єпископів і мирян, які беруть участь у ньому, не розглядати свої пропозиції на місячному саміті як “порядок денний, який можна нав'язати”.

“В іншому випадку ми замкнемося в діалозі глухих, де учасники намагатимуться просувати свої власні справи або порядок денний, не слухаючи інших”, — сказав понтифік.

Саміт у Ватикані, який має на меті визначити майбутнє Католицької Церкви і в якому беруть участь 368 членів з правом голосу з більш ніж 110 країн, викликав різку критику з боку консервативних критиків Папи Римського на попередній сесії минулого року, пише агенція.

Критики висловили особливе занепокоєння планами обговорити благословення для одностатевих пар і дозволити жінкам бути дияконами — церковними служителями, які висвячуються як священики, але не можуть служити месу.

Але критика з боку консервативних кіл цього року була приглушена, оскільки більшість найгарячіших питань саміту доручили дослідницьким групам, які зроблять остаточні звіти для Франциска тільки в червні наступного року.

У середу Франциск сказав делегатам, що вони повинні бути “готові навіть пожертвувати власною точкою зору, щоб дати життя чомусь новому”.

Минулого року Папа розширив склад Синоду, вперше включивши до нього жінок як повноправних членів з правом голосу. У 2024 році майже 60 жінок знову будуть членами Синоду з правом голосу.

Також до складу Синоду входять 16 “братніх делегатів” з інших християнських конфесій, які присутні як спостерігачі. Обговорення відбуваються переважно за зачиненими дверима.

Голосування за підсумковий документ асамблеї 2024 року заплановане на 26 жовтня. Після цього Папа вирішить, чи видавати власний текст, з можливими доктринальними змінами, але, ймовірно, це буде лише після отримання звітів дослідницької групи в середині 2025 року.