Ватикан оприлюднив оновлену декларацію про гідність: Що засуджує Папське навчання

Ватикан. Pinterest

Ватикан 8 квітня оприлюднив оновлену декларацію "Dignitas infinita" ("Нескінченна гідність") на тему людської гідності, у якій, зокрема, засуджує евтаназію, гендерну теорію, сурогатне материнство та аборт.

Як повідомляє Vatican News, над документом працювали пʼять років.

В декларації подається перелік "деяких серйозних порушень людської гідності":

  • "все те, що спрямоване проти самого ж життя, наприклад, всі види вбивств, геноцид, аборт, евтаназія та добровільне самогубство";
  • "все те, що порушує цілісність людської особи, наприклад, калічення, тілесні та моральні тортури, психологічний примус".
  • "все, що ображає людську гідність, як то нелюдські умови життя, свавільне ув'язнення, депортація, рабство, проституція, торгівля жінками та молоддю, або також ганебні умови праці, за яких до працівників ставляться як до простого інструменту отримання прибутку, а не як до вільних і відповідальних осіб". т
  • також згадується смертна кара, яка "порушує невід'ємну гідність кожної людської особи незалежно від будь-яких обставин".

У Декларації звертають увагу на "драму бідності", що є "одним з найбільших проявів несправедливості в сучасному світі", на війну — "трагедію, яка заперечує людську гідність" і завжди є "поразкою людства".

Йдеться також про "страждання мігрантів", чиї "життя поставлені під загрозу через те, що вони більше не мають засобів для створення сім'ї, роботи чи прожитку" та про "торгівлю людьми", яка набуває "трагічних вимірів" і визначається як "огидна діяльність".

Декларація закликає до боротьби з такими явищами, як "торгівля людськими органами і тканинами, сексуальна експлуатація дітей, рабська праця, включаючи проституцію, незаконний обіг наркотиків і зброї, тероризм і міжнародна організована злочинність" Також згадується "сексуальне насильство".

У Ватикані також засуджують аборти та сурогатне материнство, "яке серйозно порушує гідність жінки і дитини... засноване на експлуатації ситуації матеріальної скрути матері. Дитина завжди є даром і ніколи не може бути предметом контракту".

В переліку згадується евтаназія і асистоване самогубство, яке деякі закони, визначають як "гідну смерть".

Серед серйозних порушень людської гідності у декларації також названо "відкидання мов непотребу" людей з інвалідністю.

Також Ватикан засудив гендерну теорію, яка "прагне заперечити найбільшу з можливих відмінностей, які існують між живими істотами: статеву відмінність" та зміну статі, що "як правило, несе загрозу унікальній гідності, яку людина отримала від моменту зачаття".

Водночас у Декларації зазначається, що "людина, яка страждає від аномалій статевих органів, вже очевидних при народженні або які розвиваються згодом, може вирішити отримати медичну допомогу з метою усунення цих аномалій".

У Ватикані також наголосили, що необхідно уникати "будь-якого сліду несправедливої дискримінації, а особливо будь-якої форми агресії і насильства" щодо гомосексуальних осіб, засудивши "як такий, що суперечить людській гідності" той факт, що в деяких місцях людей "ув'язнюють, катують і навіть позбавляють блага життя виключно через їхню сексуальну орієнтацію".

Перелік завершується оглядом "цифрового насильства", вказуючи на "нові форми насильства, що поширюються через соціальні мережі, наприклад, кібербулінг", а також "поширення порнографії та експлуатацію людей з сексуальною метою або через азартні ігри" в Інтернеті.

Декларація закінчується закликом "поставити повагу до гідності людської особи за будь-яких обставин в основу зусиль на користь загального блага та в основу кожної правової системи".