Рада підтримала законопроєкт про збільшення податків

Важливо

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт № 11416-д про збільшення податків. Рішення ухвалили з другої спроби.

Як повідомляє депутат від "голосу" Ярослав Железняк, документ підтримав 241 нардеп.

"З другої спроби Рада підтримала у першому читанні "11416-д історичне велике збільшення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному. Так як до жовтня закон в цілому не буде прийнято, то впровадження буде "заднім числом" з 1 жовтня. Провалили скорочену процедуру щодо правок (219), зараз подача правок і десь у середині жовтня друге читання", — написав він у Телеграм.

Законопроєкт передбачає:

  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%,
  • збільшення податків на І-ІІ групу ФОП,
  • авансові внески на АЗС,
  • 1% на всіх форм ФОП ІІІ групи,
  • 25% прибутку на фінустанови,
  • помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання),
  • 50% податок на прибуток банків в 2024 році.

Напередодні Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради схвалив до повторного першого читання законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення податків.

За словами нардепів Ярослава Железняка та Данила Гетманцева, текст законопроєкту залишився майже тим самим. Проте до нього додали пункт про підвищення податку на банки.

Що відомо про закон про підвищення податків

18 липня Кабмін зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонувалось збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.

У травні Forbes із посиланням на джерела в Кабміні та Верховній раді, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків. А військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у березні казав, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).

3 вересня, Верховна рада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт про підвищення податків №11416-д. "За" проголосували 224 народні обранці.