Парламент не ухвалив законопроєкт про підвищення податків

3 вересня, Верховна рада України не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт про підвищення податків №11416-д. "За" проголосували 224 народні обранці, двох голосів забракло.

Про це повідомив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Також він оприлюднив інформацію, як за законопроєкт голосували народні депутати: 170 голосів "за" віддала фракція "Слуга народу", всі депутати колишньої "ОПЗЖ", "Відновлення України" та "Довіра". Франкції "Європейська солідарність", "Голос" та "Батьківщина" голосували проти.

Законопроєкт відправили на повторне перше читання.

29 серпня комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав оновлену версію урядового закону про підвищення податків №11416-д та рекомендував нардепам ухвалити його в першому читанні.

Доопрацьована законодавча ініціатива передбачає:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5 до 5%;
  • встановлення військового збору в розмірі 1% від доходу для ФОП — платників єдиного податку ІІІ групи;
  • встановлення військового збору для ФОП — платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної зарплати.

Документ також визначає, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня того року, у якому буде припинено воєнний стан. Крім цього пропонується встановити ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.

Водночас у законопроєкті залишили щомісячні авансові внески з податку на прибуток для роздрібної торгівлі пальним.

До того ж він передбачає щомісячне подання звітності про податки на доходи фізичних осіб — це необхідно для економічного бронювання. Железняк підкреслив, що в комітеті була "тяжка дискусія" щодо вилучення норми про податок 50% на надприбуток банків. Депутати її підтримували, однак проти виступили НБУ, Мінфін та МВФ. У результаті народні обранці домовились повернутися до цього у другому читанні.

Загалом очікується, що прийняття цього законопроєкту принесе держбюджету 30 мільярдів гривень цього року та 126 мільярдів у наступному.

18 липня Кабмін зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонувалось збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.

У травні Forbes із посиланням на джерела в Кабміні та Верховній раді, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків. А військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у березні казав, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).