Перейти до основного змісту

NASA перенесло запуск космічної місії з вивчення полярного сяйва на 2025 рік

NASA визначило дату запуску космічної місії EZIE щодо вивчення магнітосфери Землі на 2025 рік. Це перша місія, яка вивчатиме частину полярного сяйва за допомогою спеціальної апаратури.

Про це повідомляється на сайті американського аерокосмічного відомства.

Мета місії Electrojet Zeeman Imaging Explorer (EZIE) – вивчення інтенсивних електричних струмів, що є частиною полярних сяйв.

Полярне сяйво (воно північне сяйво) виникає внаслідок взаємодії магнітного поля Землі із зарядженими частинками сонячного вітру. У результаті спостерігач Землі бачить у небі світлі лінії різних кольорів, яскравість яких залежить від потужності магнітних обурень.

Місія EZIE складатиметься відразу з трьох кубсатів (так називають невеликі прилади, що складаються з кубічних секцій). Ці пристрої вимірюватимуть характеристики електричних струмів, що фіксуються на висоті в 100 кілометрах над поверхнею Землі — в атмосферному шарі, званому іоносферою, який фактично і відокремлює нашу планету від навколишнього космосу.

Техніки приєднують сонячну батарею до одного з кубсатів. NASA

Орбіти трьох апаратів перетинатимуть обидва полюси Землі, де апарати займатимуться картуванням струму в атмосфері. Цей процес, як сподіваються в NASA, допоможе вченим краще зрозуміти фізику магнітосфери Землі і, як наслідок, ефективніше прогнозувати космічну погоду — наприклад, геомагнітні бурі та полярні сяйва.

NASA схвалили цю місію у липні 2012 року під науковим керівництвом Лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса (APL). Спочатку очікувалося, що кубсати запустять наприкінці 2024 року, проте цього тижня NASA повідомило про перенесення місії на наступний рік. В аерокосмічному відомстві кажуть, що перенесення допоможе провести більше спостережень за полярним сяйвом.

Топ дня

Вибір редакції