Майже кожна четверта дитина безпосередньо постраждала від війни, а 67% зазнали її непрямого впливу. 75% батьків вважають, що їхні діти постають перед більшою кількістю загроз, ніж вони самі в дитинстві.
Про це йдеться в результатах опитування "Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління", яке представили на Четвертому саміті перших леді та джентльменів, передає Офіс президента України.
Як розповіла перша леді Олена Зеленська, опитування проводили у 15 країнах: Україна, США, Велика Британія, Бразилія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ірак, Японія, Кенія, Литва, Катар, Сербія і Туреччина.
У дослідженні з кожної країни взяли участь 300 батьків і 300 дітей віком 13-17 років. Усього поведено 9000 інтерв'ю.
Вивчали 5 вимірів безпеки дітей — в умовах війни, в родині, у школі, у віртуальному середовищі, та у довкіллі. Ось які результати:
- 8 із 10 дітей стикалися у школі із ситуаціями, що негативно вплинули на їхню безпеку й добробут;
- 8 із 10 дітей знають хоча б когось, хто в інтернеті натрапляв на шкідливий контент;
- кожна шоста дитина турбується про свою безпеку вдома;
- з основних проблем, які турбують батьків: зростання цін, бідність і безробіття.
- діти також поставили зростання цін на перше місце серед проблем для молодого покоління;
- майже кожна четверта дитина безпосередньо постраждала від війни, а 67% зазнали її непрямого впливу; водночас лише 31% батьків і 33% дітей, які безпосередньо постраждали від війни, високо оцінюють свій психічний стан.
Четвертий саміт перших леді і джентльменів відбувся 12 вересня в Софії Київській за ініціативи дружини президента Олени Зеленської.
Там Зеленська також розповіла, що на сьогодні в Україні 24% дітей навчаються тільки онлайн. За її словами, стає дуже помітним зниження якості освіти, особливо страждають знання математики. А міністр освіти і науки Оксен Лісовий додав, що 400 тисяч дітей вчаться за кордоном, поєднуючи іноземну та українську школи. Для безпеки шкільного навчання в Україні потрібні $4 млн на укриття.
Генеральний прокурор України Андрій Костін та уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформували, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 575 дітей, ще 1600 — зазнали поранень. 3,5 тисячі навчальних закладів зруйновано. 19 540 дітей депортовано до Росії, разом із тим з депортації чи тимчасово окупованих територій повернули 931 дитину.