Європейська комісія представила три нові варіанти процедури щодо продовження терміну санкцій на заморожені російські активи. Це має вирішальне значення для забезпечення кредиту G7 для України у 50 мільярдів доларів.
Про це пише агенція Reuters з посиланням на дипломатів ЄС.
Щоб забезпечити кредит, країни Групи семи хочуть бути впевнені, що режим санкцій ЄС щодо цих активів — не скасують.
Санкції ЄС проти Росії мають продовжуватись кожні 6 місяців на основі одноголосно прийнятого рішення. Глава уряду Угорщини Віктор Орбан у минулому затримував фінансування та ухвалення рішень, спрямованих на допомогу Україні.
Варіанти продовження представили послам країн ЄС у 13 вересня:
Перший варіант передбачає заморожування активів на п'ять років; кожні 12 місяців ситуація розглядається наново; рішення приймається кваліфікованою більшістю.
Другий варіант передбачає продовження заморожування активів кожні 36 місяців. Рішення ухвалюється одноголосно.
Третій варіант — продовження терміну дії всіх санкцій щодо Росії до 36 місяців. Нині це відбувається раз на пів року.
Кредит Україні у 50 млрд доларів від G7 та ЄС
З початку повномасштабного вторгнення в Україну за кордоном виявилися заблоковані активи Банку Росії на суму близько 260 млрд євро, понад дві третини з них заморожені в ЄС.
Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.
У липні 2024 року лідери країн G7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для виділення Україні 50 мільярдів доларів.