ЄС вивчає 3 варіанти продовження санкцій щодо заморожених російських активів

ЗМІ

Європейська комісія представила три нові варіанти процедури щодо продовження терміну санкцій на заморожені російські активи. Це має вирішальне значення для забезпечення кредиту G7 для України у 50 мільярдів доларів.

Про це пише агенція Reuters з посиланням на дипломатів ЄС.

Щоб забезпечити кредит, країни Групи семи хочуть бути впевнені, що режим санкцій ЄС щодо цих активів — не скасують.

Санкції ЄС проти Росії мають продовжуватись кожні 6 місяців на основі одноголосно прийнятого рішення. Глава уряду Угорщини Віктор Орбан у минулому затримував фінансування та ухвалення рішень, спрямованих на допомогу Україні.

Варіанти продовження представили послам країн ЄС у 13 вересня:

Перший варіант передбачає заморожування активів на п'ять років; кожні 12 місяців ситуація розглядається наново; рішення приймається кваліфікованою більшістю.

Другий варіант передбачає продовження заморожування активів кожні 36 місяців. Рішення ухвалюється одноголосно.

Третій варіант — продовження терміну дії всіх санкцій щодо Росії до 36 місяців. Нині це відбувається раз на пів року.

Кредит Україні у 50 млрд доларів від G7 та ЄС

З початку повномасштабного вторгнення в Україну за кордоном виявилися заблоковані активи Банку Росії на суму близько 260 млрд євро, понад дві третини з них заморожені в ЄС.

Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.

У липні 2024 року лідери країн G7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для виділення Україні 50 мільярдів доларів.