Біля українських АЕС за кілька тижнів пролетіли понад 100 дронів і ракет РФ

Керівник Енергоатома Петро Котін. УНІАН

Менше ніж упродовж місяця неподалік українських атомних електростанцій (АЕС) було зафіксовано прольоти понад 70 російських дронів та понад 30 крилатих ракет РФ.

Про це повідомив керівник Енергоатому Петро Котін.

"Такі дії Росії становлять безпрецедентну загрозу не лише для України, а й для всього континенту. До цього жодна держава у світі не створювала подібних загроз атомним об’єктам", — ідеться в заяві атомної компанії.

Енергоатом стверджує, що надає дані про кожен такий інцидент, аби Міністерство закордонних справ України направило ноти до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Очікуємо жорсткої реакції і засудження дій російського агресора. Міжнародна спільнота має змусити РФ припинити створювати загрози атомним станціям України", — наголосив Котін.

Що відомо про роботу українських АЕС під час бойових дій

Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні направило МАГАТЕ офіційну ноту, що РФ своїми ударами по енергетиці України створює ризик для роботи ядерних об'єктів.

Заяву зробили після обстрілу 26 серпня, тоді були відключені від мережі 1, 3 та 4 енергоблоки Рівненської атомної електростанції.

Також уранці була знижена до сумарного рівня 1800 МВт потужність енергоблоків Південноукраїнської АЕС і Миколаївській області. А вже ввечері через коливання в українській енергосистемі, спричинені атакою Росії, третій енергоблок Південноукраїнської АЕС було відключено від мережі.

4 вересня джерела Суспільного повідомили, що на Південноукраїнській атомній електростанції зафіксували зниження потужності внаслідок російських ударів по енергосистемі. Енергоатом пізніше заявив, що жодної аварії на АЕС не було, проте після обстрілів "виявили зауваження" на одному енергоблоці.

5 вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідав окуповану росіянами Запорізьку АЕС. У своїй пізнішій заяві він підкреслив, що ситуація на ЗАЕС залишається вкрай небезпечною через регулярні вибухи, обстріли та постійні перебої з постачанням зовнішньої електроенергії, що суттєво підвищує ризик ядерної аварії.

Гроссі підтвердив, що всі шість енергоблоків ЗАЕС залишаються у стані холодного зупину, а їхній перезапуск не відбудеться, поки триває війна і поки не буде гарантована безпека об'єкта.