Майже 90 тисяч рапортів подали через застосунок "Армія+" за місяць його роботи

Застосунок "Армія+". З Фейсбуку Міноборони

До військового застосунку "Армія+" за місяць його запровадження приєдналися 200 тисяч військових Збройних сил України і понад 600 військових частин. У додатку створили вже 89 951 рапорт.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

В "Армії+" щотижня відбувався приріст військових ЗСУ, які авторизувалися в додатку:

  • за перший тиждень роботи "Армії+" було 60 тисяч військових;
  • за другий тиждень — 86 тисяч;
  • за третій — 127 тисяч;
  • за четвертий — 178 тисяч;
  • за підсумками п'ятого тижня авторизувалися 200 тисяч бійців.

За даними Міноборони, популярними електронними рапортами в "Армії+" є такі:

  1. на відпустку — 41 876 рапортів (46,6% від загальної кількості поданих рапортів);
  2. на оздоровлення — 15 661 (17,4%);
  3. матеріальна допомога — 8853 (9,8%);
  4. відпустка за сімейними обставинами — 7737 (8,6%);
  5. направлення на військово-лікарську комісію — 3752 (4,2%).

Рапорти з інших питань подали 12 072 рази, що становить 13,4% від загальної кількості, яка вже за місяць роботи застосунку сягнула 89 951 документа, поданого в електронному вигляді.

Що відомо про диджиталізацію в ЗСУ

2 серпня президент України Володимир Зеленський заявляв, що готують нові та сучасні рішення для військових, які приберуть багато зайвої бюрократії та паперової роботи у підрозділах. Він зазначав, що скоро їх презентують суспільству.

Від 8 серпня в Україні запустили застосунок "Армія+". Зеленський говорив, що на наступних етапах розвитку "Армії+" у застосунку мають з'явитися й інші функції, які допоможуть військовим реалізовувати усі необхідні соціальні та комунікативні потреби на службі. Зокрема, там будуть курси та навчальні програми. Також у застосунку будуть захищені чати між військовими.

Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що застосунок інтегрують і для родин військових. Усі сервіси для бійців будуть в єдиній системі — медицина, логістика та кадрові питання.

В застосунку вже можна подати та погодити електронний рапорт.

Також Міноборони внесло зміни у накази №232, №300 та №440, які стосуються військового обліку майна. Наприклад, скасовуються книги обліку руху осіб, що харчуються, чи журнал обліку мила; скасовуються стелажні ярлики та штабельні картки для більшості складів; атестати на харчування та майно військовослужбовців можна буде набрати на комп'ютері і роздрукувати.

11 вересня Державний оператор тилу МОУ презентував DOT-Chain — ІТ-систему для зручнішого управління тиловими потребами в армії. МОУ обіцяє, що тепер закупівля продуктів стане зрозумілішою та прозорішою.