Державний оператор тилу Міністерства оборони України презентував DOT-Chain — ІТ-систему для зручнішого управління тиловими потребами в армії. МОУ обіцяє, що тепер закупівля продуктів стане зрозумілішою та прозорішою.
Відомство розповіло про нововведення 11 вересня на своєму сайті.
Над розробкою працювала команда IT-спеціалістів Державного оператора тилу (ДОТ). Головна мета системи – зробити процес забезпечення військових легшим і швидшим. Наразі функціонал DOT-Chain поширюється на харчування. Далі система може масштабуватися для інших категорій товарів, зауважила ІТ-радниця ДОТ Альона Жужа.
"Якщо раніше термін постачання продуктів міг становити до 2 місяців, то після запровадження DOT-Chain цей строк має скоротитися приблизно в чотири рази", – коментує заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Що нового в DOT-Chain:
- Оцифрування паперових документів для оптимізації роботи військових. Замість 30 тисяч паперів щотижня, які мали опрацьовувати військові, тепер потрібно зробити лише кілька кліків у системі. Як зазначають в Міноборони, це зменшить роботу начальникам продовольчого забезпечення.
- Спрощення оплати за товари. Видаткові накладні одразу підвантажуються в систему, а ДОТ, маючи підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити відвантаження.
- Оптимізація обміну даними. Відомості із системи використовує, зокрема, і Міноборони. Це дозволяє коригувати потреби військових відповідно до даних, що агрегує DOT-Chain: кількість заявок, інформація про постачання та обсяги, які прийняли чи не прийняли на баланс військові частини.
- Взаємодія між сторонами, залученими до забезпечення ЗСУ. У системі DOT-Chain за кожним запитом видно всі документи щодо закупівлі та постачання.
Що відомо про диджиталізацію в ЗСУ
2 серпня президент України Володимир Зеленський заявляв, що готують нові та сучасні рішення для військових, які приберуть багато зайвої бюрократії та паперової роботи у підрозділах. Він зазначав, що скоро їх презентують суспільству.
Від 8 серпня в Україні запустили застосунок "Армія+". Зеленський говорив, що на наступних етапах розвитку "Армії+" у застосунку мають з'явитися й інші функції, які допоможуть військовим реалізовувати усі необхідні соціальні та комунікативні потреби на службі. Зокрема, там будуть курси та навчальні програми. Також у застосунку будуть захищені чати між військовими.
Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що застосунок інтегрують і для родин військових. Усі сервіси для бійців будуть в єдиній системі — медицина, логістика та кадрові питання.
В застосунку вже можна подати та погодити електронний рапорт.
Також Міноборони внесло зміни у накази №232, №300 та №440, які стосуються військового обліку майна. Наприклад, скасовуються книги обліку руху осіб, що харчуються, чи журнал обліку мила; скасовуються стелажні ярлики та штабельні картки для більшості складів; атестати на харчування та майно військовослужбовців можна буде набрати на комп'ютері і роздрукувати.