До Києва приїдуть держсекретар США та глава МЗС Великої Британії

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі та держсекретар США Ентоні Блінкен, Лондон, 10 вересня 2024 року. REUTERS/Alberto Pezzali

Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі завтра, 11 вересня приїдуть з візитом до Києва.

Про це посадовці сказали 10 вересня в Лондоні під час спільної пресконференції.

Візит Блінкена в Україну також анонсовано на сайті Держдепартаменту США.

"Сьогодні я можу підтвердити, що цього тижня ми з Тоні (Ентоні Блінкеном — ред.) поїдемо до Києва, це буде перший спільний візит такого роду за більш ніж 10 років. Ми є найближчими союзниками, тому я радий, що ми поїдемо разом, демонструючи нашу відданість Україні", — сказав очільник британської дипломатії.

Як пише офіційне представництво США, 11 вересня Блінкен разом із Леммі відвідають Україну, де вони зустрінуться з президентом Володимиром Зеленським і високопосадовцями українського уряду, щоб обговорити продовження підтримки на війні з Росією та те, як забезпечити Україні економічно довготривалий військовий розвиток.

А після цього, 12 вересня, держсекретар США вирушить до Польщі. Там він теж поговорить з урядом, зокрема про поглиблення оборонної та енергетичної співпраці та спільну роботу Варшави і Вашингтона як членів НАТО щодо військової підтримки України.

Як повідомила журналістка Axios Джуліґрейс Бруфке з посиланням на слова голови Комітету закордонних справ Палати представників США Майкла Маккола, під час свого візиту до Києва 11 вересня Блінкен повідомить українцям про дозвіл Вашингтона на удари вглиб РФ американськими далекобійними ракетами ATACMS.

"Я розмовляв з Блінкеном два дні тому, і він їде зі своїм колегою з Великої Британії до Києва, щоб по суті сказати їм, що вони дозволять [вдарити по Росії за допомогою ATACMS]", — wbne' слова Маккола журналістка.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Штати 10 вересня оголосять про нові санкції, зокрема проти іранської авіакомпанії Iran Air. Обмеження введуть у зв'язку з тим, що, за даними Держдепу, Росія отримала від Тегерану балістичні ракети малої дальності.

"Будь-хто, хто надає допомогу Росії, — чи то пряму летальну допомогу, як Іран чи Північна Корея, чи то допомогу їхній оборонно-промисловій базі, як Китай, — увічнює війну, підживлює конфлікт. (...) Росія становить найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни", — сказав також Блінкен на брифінгу.