Канцлер ФРН Олаф Шольц обумовив участь Росії в можливій мирній конференції в Україні.
Про це повідомляє видання Tagesschau.
У понеділок, 9 вересня, увечері на заході "Vorwärts" (Вперед) Шольц наголосив, що окрім необхідної військової підтримки України проти Росії-агресора, потрібно також вивчити шляхи виходу із ситуації війни.
За словами Шольца, він, як і українське керівництво, хотів би ще одного мирного саміту, участь у якому має брати й Росія.
“Звичайно, це не спрацює, якщо людина, яка повинна там сидіти, при цьому каже: “А я продовжую атакувати”, — додав Шольц, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна. — Я думаю, що в цій ситуації нам потрібно те, що завжди важливо в політиці: ясність, твердість і характер. Ось у чому полягає суть, якщо ви хочете забезпечити мир і безпеку в Європі”.
Раніше Шольц заявив, що зараз настав момент для дискусій про те, як можна прискорити завершення війни в Україні і закликав усі сторони активізувати зусилля для досягнення миру в Україні.
Раніше на пресконференції президент Володимир Зеленський розповів про підготовку до другого Саміту миру і висловив думку, що представники Росії повинні бути на другому саміті.
Що відомо про Саміт миру
15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.
Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.
Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд та інші держави. Однак підписати документ можуть країни й після завершення саміту.
Удень 16 червня Офіс президента оприлюднив спільне комюніке про основи миру, в якому Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у документі зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.
Станом на 8 вересня декларацію саміту миру підписали 89 країн та 4 організації.