Президент України Володимир Зеленський попросив прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо посилити адвокацію серед західних партнерів України для отримання дозволу на удари по військових об'єктах у глибині Росії.
Про це пише Reuters.
Зеленський закликав Трюдо лобіювати союзників, щоб "Україна отримала дозвіл і необхідні засоби для ураження військових цілей на території країни-агресора".
Офіс Трюдо у своїй заяві повідомив, що прем'єр-міністр Канади запевнив Зеленського, що російські атаки "ще більше зміцнюють глобальну єдність і рішучість у підтримці України на майбутніх міжнародних заходах".
Зеленський також зазначив, що лідери обговорили конференцію, яку Канада планує провести з питань полонених. Ця конференція стане продовженням мирного саміту, який Україна організувала у червні.
За даними офісу Трюдо, зустріч відбудеться на рівні міністрів закордонних справ. У Оттаві джерело, безпосередньо обізнане з питанням, повідомило, що зустріч, швидше за все, відбудеться у жовтні, проте побажало залишитися анонімним, оскільки не було уповноважене спілкуватися з медіа.
Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю
Раніше четверо офіційних осіб США анонімно заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.
Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї.
Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.
Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.
5 червня стало відомо, що ЗСУ вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Українським оборонцям дозволили атакувати, але тільки прикордонну територію Росії біля Харківської області.
У травні Данія та Норвегія заявили, що не проти ударів по території Росії озброєнням, яке вони надають Україні у межах військової допомоги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі також заявили, що Оттава не заперечує проти ударів по території Росії зброєю, яку передала Канада, оскільки канадська влада не має жодних умов для постачань зброї в Україну.
У серпні міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у контексті Курської операції ЗСУ і використання західної зброї на території РФ заявив, що вся німецька зброя передавалась під відповідальність України, яка "захищається від агресора і реалізує своє право на самооборону".