Конфлікт у Карабаху: Азербайджан взяв під контроль місто Шуша

. Associated Press

Збройні сили Азербайджану взяли під контроль стратегічно важливе місто Шуша.

Відеоролик з підняттям азербайджанського прапора над будівлями Шуші було опубліковане Міністерством оборони Азербайджану.

Інформацію про втрату контролю над Шушею підтвердив також речник "президента" самопроголошеної республіки Нагірний Карабах Ваграм Погосян.

"Війна це важкі бойові дії, які не гарантують успіху нікому. На жаль, ми вимушені подивитися в обличчя невдачам, які нас переслідують, та повідомити, що Шуша повністю поза нашим контролем", – зазначив Погосян.

Міністерство закордонних справ Вірменії поки відмовляється коментувати ситуацію. В той же ж час, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив на своїй сторінці у Facebook, що "бої за Шушу тривають".

Чому важлива Шуша

Місто Шуша є історичною столицею Нагірного Карабаху, тож має як символічне значення, так і військово-стратегічне. Через місто проходить головний транспортний маршрут, що з'єднує Вірменію та Карабах – траса Горіс-Степанакерт. Контроль над цією дорогою дає можливість Азербайджану повністю відрізати Карабах від підкріплень та постачання з Вірменії, адже інша дорога – Варденіс-Мартакерт знаходиться під обстрілом артилерії ЗС Азербайджану.

Крім того, Шуша займає панівну висоту над чинною столицею Карабаху Степанакертом, розташованим всього за 11 кілометрів від міста, що має можливість силам Азербайджану здійснювати обстріли центру самопроголошеної республіки.

Що відомо

  • 5 жовтня США, Франція та Росія оприлюднили спільну заяву щодо ситуації в Нагірному Карабаху, запевнивши, що готові виступити посередниками у мирному врегулюванні ситуації.
  • 8 жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху.
  • 10 жовтня міністерства оборони Азербайджану і Вірменії звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 18 жовтня Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного у зриві перемир'я.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • Національна поліція бере під охорону представництва Азербайджану та Вірменії в Україні після обстрілу консульства Азербайджану у Харкові. Тим часом у Міністерстві закордонних справ засудили інцидент.