Перейти до основного змісту

Шольц підтвердив, що Німеччина передбачила €4 млрд на військову допомогу Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц. AP Photo/Markus Schreiber, Pool

Німеччина продовжить надавати Україні військову підтримку як з власного бюджету, так і разом з партнерами з Групи семи (G7).

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, повідомляє Укрінформ.

"У проєкті бюджету на наступний рік передбачено і буде на двосторонню військову підтримку Україні 4 млрд євро. Додатково ми разом з країнами G7 надамо Україні 50 млрд доларів кредиту", — сказав він.

Канцлер додав, що це має забезпечити гарантовану, надійну фінансову підтримку.

Шольц нагадав, що кредит буде покриватися прибутками від заморожених активів російського Центрального банку, як було домовлено в червні на саміті G7 в Італії.

За його словами, це є непростим завданням, але його цілком можливо реалізувати, оскільки всі сторони хочуть дуже швидко запустити цей механізм.

Канцлер зазначив, що зараз представники всіх зацікавлених держав інтенсивно працюють над технічними умовами, зокрема, німецький канцлер провів консультації з керівництвом Єврокомісії щодо європейської частки, з керівниками інших партнерів по Сімці.

"Вірю, що ми найближчим часом ми зможемо з'ясувати технічні вимоги", — сказав Шольц.

Він запевнив, що Німеччина й надалі надаватиме свою фінансову, економічну, політичну та військову підтримку Україні і додав, що Німеччина є найбільшим в Європі постачальником допомоги, і планує таким залишатися.

17 серпня німецькі ЗМІ написали про нібито плани уряду Німеччини не виділяти військову допомогу Україні з 2025 року. Речник МЗС України назвав такі тези маніпулятивними.

Мінфін Німеччини у коментарі Суспільному сказав, що допомога Україні частково перекладеться на міжнародні програми. Ідеться, зокрема, про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів.

Однак у коментарі написали, що Федеральний уряд підтримує Україну у фінансуванні та оснащенні військовою технікою такою мірою, якою не робить цього жоден інший європейський партнер. Цій меті слугує стаття "Модернізація" у федеральному бюджеті на 2024 рік, а також цільові асигнування на наступні роки.

Топ дня

Вибір редакції