Перейти до основного змісту

Німецькі ЗМІ написали про припинення допомоги Україні з 2025 року. Мінфін ФРН та МЗС України прокоментували

17 серпня німецькі ЗМІ написали про нібито плани уряду Німеччини не виділяти військову допомогу Україні з 2025 року. Речник МЗС України назвав такі тези маніпулятивними. Мінфін Німеччини у коментарі Суспільному сказав, що допомога Україні частково перекладеться на міжнародні програми.

Про припинення допомоги від ФРН писали зокрема Bild та Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Журналісти казали, що поточні контракти ФРН виконає, але нових запитів від Міноборони України не прийматиме, це не буде закладено в німецькому бюджетному плануванні.

Як писало FAZ, канцлер Німеччини Олаф Шольц і міністр фінансів Крістіан Лінднер заморозили усі нові заявки на фінансування.

У матеріалах ЗМІ також ішлося, що в колах Федерального міністерства фінансів заявили, що "всі рішення щодо підтримки України будуть прийматися в тісній консультації з Федеральною канцелярією".

Уряд Німеччини нібито працює з країнами "Групи семи" і з Європейським Союзом, щоб відкрити для України інструмент фінансування на загальну суму $50 млрд через використання заморожених активів Росії. "Двостороння німецька допомога залишається на найвищому рівні, але залежить від ефективності цього інструменту", — пише Bild із посиланням на джерела в уряді.

Що про це сказали в МЗС України

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий в коментарі Укрінформу спростував такі новини: "Повідомлення про те, що Німеччина буцімто припиняє військову допомогу Україні, некоректні. Це така сама маніпуляція, як і попередні повідомлення про зменшення допомоги на наступний рік удвічі".

Тихий додав, що в Німеччині триває бюджетний процес, за яким Київ "уважно спостерігає". За словами речника, бюджет ФРН буде затверджений у листопаді цього року — тільки тоді стане відомо, наскільки Берлін допомагатиме Україні з військовими потребами.

"Нині, як і минулоріч, уряд ФРН запланував у проєкті бюджету певну суму допомоги Україні", — сказав Георгій Тихий.

Що відповіли Суспільному в Мінфіні Німеччини

У відповідь на запит журналістки Суспільного Міністерство фінансів Німеччини зазначило, що двостороння допомога з боку Німеччини в майбутньому буде частково перенесена на міжнародні програми. Ідеться, зокрема, про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів.

Однак у коментарі написали, що Федеральний уряд підтримує Україну у фінансуванні та оснащенні військовою технікою такою мірою, якою не робить цього жоден інший європейський партнер. Цій меті слугує стаття "Модернізація" у федеральному бюджеті на 2024 рік, а також цільові асигнування на наступні роки.

"Федеральне міністерство фінансів готове розглянути можливість короткострокового надання додаткових коштів до того часу. Для цього, однак, додаткові потреби мають бути чітко визначені та зрозумілі, щоб відповідати всім бюджетним правилам і на цій основі можна було звернутися до Бундестагу з проханням про надання дозволу", — наголосили у Мінфіні ФРН.

У пресслужбі німецького відомства додали, що ще не отримали жодного конкретного повідомлення про вимоги. "Тому ані розгляд, ані рішення не можуть бути прийняті", — резюмували там.

У липні 2023 року канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував передачу зброї Україні на суму 19 мільярдів доларів, яка розрахована до 2027 року.

А в серпні 2024-го генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдінг заявив, що цього року обсяг військової допомоги Німеччини Україні буде сягати від 6,5 до 7 мільярдів євро.

12 серпня речник Міноборони Німеччини Арно Коллац заявив, що Київ може використовувати німецьку зброю на свій розсуд, як вважає правильним, адже з моменту її передачі ці озброєння стають власністю України.

Топ дня

Вибір редакції