На території усієї Бєлгородської області РФ з 15 серпня запровадили режим надзвичайної ситуації (НС) федерального рівня.
Про це повідомив губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков.
За його словами, урядова комісія розглянула ситуацію у Бєлгородській області і ухвалила рішення про запровадження надзвичайної ситуації федерального рівня на всій території регіону.
Гладков зазначив, що інформацію про особливості стану НС місцевому населенню нададуть "пізніше".
Очільник МНС РФ Олександк Куренков заявив, що ситуація у Бєлгородській області "складна і напружена". За його словами, внаслідок "українських атак" в регіоні "пошкоджено житлові будинки та об'єкти інфраструктури, є загиблі та постраждалі".
"Організована робота з надання всебічної допомоги постраждалому населенню, проте масштаби того, що відбувається, не дозволяють регіону самостійно ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації, що склалася. Пропоную віднести НС, що виникла на території Бєлгородської області, до НС федерального характеру і встановити федеральний рівень реагування", — сказав міністр.
В МНС РФ зазначили, що заходи з ліквідації наслідків НС федерального характеру фінансуються з держбюджету. Це зокрема стосується і виплат постраждалим.
Що відомо про просування ЗСУ у Бєлгородській області
За інформацією влади Бєлгородської області, регіон майже щодня перебуває під обстрілом. В атаках звинувачують Україну.
Раніше стало відомо, що українські сили зайшли у село в Бєлгородській області Росії, а 10 серпня вранці у соцмережах з'явилось відео, на якому військові стверджують, що перебувають у російському селі Пороз, яке знаходиться приблизно за 3 км від українського кордону. Це підтвердили аналітики VoxCheck спільно із Суспільним.
Точна дата зйомки — невідома. Також невідомо, це був рейд чи розширення операції на території Росії.
Увечері 9 серпня у Бєлгородській, а також у Брянській та Курській областях РФ оголосили режим контртерористичної операції.
13 серпня влада повністю закрила в'їзд до Красноярузького району Бєлгородської області РФ, де розпочалася організована евакуація населення через активність Збройних сил України, повістю закритий.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.