В Україні запустили магістерський курс з виробництва дронів. Хто може вступити

Мінцифра разом із Київською школою економіки (KSE) запускають магістерську програму "Безпілотні літальні апарати". Курс передбачає підготовку інженерів з розробки дронів. Після навчання студенти зможуть розробляти дрони, тестувати, аналізувати та вдосконалювати їх.

Про це у Telegram повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, до розробки програми долучилися компанії-учасники оборонного кластера Brave1, які вже створюють озброєння для ЗСУ. Компанії поділяться досвідом успішної розробки новітніх безпілотників.

Заявки приймають від бакалаврів, магістрів та спеціалістів усіх спеціальностей. Крім цього Київська школа економіки видасть гранти на навчання для 10 військових. Приймання заявок триватиме до 22 серпня.

Федоров зазначив, що в Україні з початку повномасштабної війни досить сильно розвинувся ринок безпілотників.

"Вже зараз є понад 500 компаній, які займаються дронами, сервісами та продуктами у сфері БПЛА. Сфера зростає, виробництва масштабуються, спеціалісти потрібні вже зараз", — сказав очільник Мінцифри.

Як відбуватиметься навчання

Навчання на програмі відбувається переважно українською мовою. Утім, більшість літератури англомовна, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів.

Рекомендований рівень володіння англійською — B1. На початку навчання студенти вивчають англійську мову, аби вони могли довести свій рівень до необхідного для опанування програми.

Заняття онлайн відбуватимуться ввечері щотижня з 18:30 по 21:30, 3 дні на тиждень. Заняття офлайн відбуваються згідно розкладу в будній день, ввечері та у суботу щотижня в денний час. Задля безпеки місце проведення навчання оголошується тільки для студентів.

Більш детально ознайомитися із програмою навчання та подати заявку на вступ можна за посиланням.

Кластер Brave1

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

30 липня 2024 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що оборонний кластер Brave1 налічує понад дві тисячі розробок, а компанії, які займаються діяльністю у цьому напрямку отримали грантів на майже 5 мільйонів доларів. Також у цьому році стартує новий напрямок, який пов'язаний з ракетами.