З початку року Міноборони кодифікувало 70 нових зразків боєприпасів для дронів

З початку цього року Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ близько 70 зразків боєприпасів для дронів, 20 з яких — у липні.

Про це повідомили в українському оборонному відомстві.

Там розповіли, що серед нових зразків є уламково-фугасні, кумулятивні, комбінованої дії та багатоцільові боєприпаси.

Також вони різняться за вагою: від кількох сотень грамів до понад кількох кілограмів. Боєприпаси для БПЛА застосовуються для ураження техніки та фортифікацій, боротьби із живою силою противника, що перебуває як на відкритій місцевості, так й у спеціально облаштованих заглиблених укриттях, укріпленнях або всередині бойової техніки. У Міноборони наголосили, що роль повітряних безпілотних комплексів на полі бою зростає. Тому український сектор ОПК динамічно реагує на потреби війська і збільшує обсяги виробництва БПАК різних типів та призначення, активно розробляє нові моделі безпілотників, а також розширює номенклатуру боєприпасів для різних типів дронів.

У Мінцифри повідомляли, що за останні два роки виробництво безпілотників в Україні масштабувалося в 100 разів. Якщо два роки тому, коли стартував проєкт “Армія дронів”, було 7 виробників, у яких держава могла закуповувати БПЛА, то на сьогодні їх 87.

Як розповіла раніше заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр, Україна за рік може виробляти понад три мільйони дронів. Для цього в держави є достатні виробничі спроможності та співпраця з міжнародними партнерами.