У Большесолдатському районі Курської області почали евакуювати жителів. Район з Україною не межує.
Про це повідомив голова району Володимир Зайцев.
"Евакуації у нашому районі не було до сьогодні. Усі виїжджали самостійно, ніхто не перешкоджав. Сьогодні збираємо дані, хто все ж таки потребує евакуації", — написав голова району.
За його словами, людей у районі залишилося багато, але вони не хочуть виїжджати. Станом на 12 серпня заяв на евакуацію не було, уточнив Зайцев.
У Курській області вже евакуювали мешканців Суджанського, Глушківського, Рильського та Коренівського районів. Усі вони примикають до кордону з Україною. Большесолдатський район, на відміну від них, з Україною не межує: із західного боку у нього розташований Суджанський район, з південного — Біловський, де також вже оголошено евакуацію.
У Сумській області, що межує з Курською областю РФ, ввели обмеження на переміщення всіх категорій громадян у прикордонній двадцятикілометровій зоні. У Генштабі ЗСУ пояснили, що обмеження пов'язані зі збільшенням інтенсивності бойових дій та "активізацією диверсійно-розвідувальних груп противника".
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.