Сенатори США Ліндсі Грем (Республіканська партія) та Річард Блюменталь (Демократична партія) 12 серпня відвідали Київ, зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським та похвалили владу за операцію в Курській області Росії.
Відповідне відео оприлюднив Офіс президента України.
Зеленський зазначив, що це не перший візит двопартійної делегації Конгресу під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і це свідчить про незмінну підтримку України з боку Сполучених Штатів.
"Ми приїхали для того, щоб ще раз передати повідомлення про важливість передачі військової допомоги, про важливість виділення ще одного пакета військової допомоги. Сподіваюся, це відбудеться до кінця цього року", — зазначив Блюменталь.
Він додав, що в США пропонують новий законопроєкт, який буде називатися "Допомагай Україні". І в ньому буде закріплена двопартійна підтримка. "Ми хотіли б, щоб це було закріплено на рівні закону, а не тільки на рівні рішення президента", — додав сенатор.
Блюменталь згадав про кілька американських компаній, які обходять санкції щодо РФ та відправляють напівпровідники та чіпи, які потім опиняються в російській техніці. Він зазначив про потребу боротися з цим.
Ліндсі Грем сказав: "Через 2,5 роки ви продовжуєте стояти на своїх позиціях та ще й зайшли в Росію. Ми пишаємося вашим керівництвом. (...) Ви вже на території Росії. Це сміливо і чудово. Я радий, що ви нам про це не сказали, не попередили, натомість це зробили. І тепер росіяни вже платять ціну".
Республіканець висловив сподівання, що цьогоріч Україна отримає більше допомоги від Конгресу, буде новий президент США у наступному році. Процвітання України — в інтересах США, додав Грем.
"Радіо Свобода" побувало на брифінгу після зустрічі політиків і зафіксувало коментар республіканця Ліндсі Грема про бої на Курщині:
"Що я думаю про Курськ? Сміливо, блискуче, красиво. Так тримати! Путін почав це (війну в Україні — ред.), надеріть йому зад".
9 серпня США оголосили про надання Україні додаткового пакета військової допомоги на суму $125 млн. У ньому зокрема боєприпаси до HIMARS, ракети Stinger та артснаряди.
Що відомо про бої в Курській області
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в Сполучених Штатах та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.