Росія визнала, що українські війська просунулися вглиб її території щонайменше на 30 км. Це стало найглибшим і найзначнішим просуванням України з часу контрнаступу восени 2022 року.
Про це пише британський суспільний мовник BBC.
Міністерство оборони РФ заявило, що запобігло спробам прориву українських сил в районах населених пунктів Топліно, Журавлі та Общій Колодезь Курської області, які розташовані приблизно за 25 і 30 км від кордону з Україною.
Бі-бі-сі називає це очевидним визнанням того, що Сили оборони України просунулися вглиб Курського прикордонного району. Кадри, опубліковані в мережі та підтверджені BBC, також показали бої біля села Левшинка, приблизно за 25 км від кордону.
На Сумщині, яка межує з Курською областю, кореспонденти мовника стали свідками постійного потоку бронетранспортерів і танків, які рухалися в бік Росії. Також з'явилися аерофотознімки, на яких видно, як українські танки використовуються в боях на території РФ.
На фотографіях, проаналізованих BBC, також видно, як Росія будує нові оборонні лінії поблизу Курської АЕС. Українські сили ж дислокуються в межах 50 км від об’єкта. На аерознімках видно кілька нещодавно побудованих траншей неподалік, причому найближча приблизно за 8 км від АЕС.
Росія повідомляє, що 76 тисяч людей евакуювали з прикордонних районів Курської області, де місцева влада оголосила надзвичайний стан.
Деякі аналітики припускають, що атака на Курськ є частиною зусиль змусити Росію передислокувати сили зі сходу України та послабити тиск на українську оборону в оточенні. Але український чиновник сказав AFP, що нині в російських операціях на сході видно незначне сповільнення.
Бої у Курській області РФ
Міноборони РФ ввечері 6 серпня підтвердило, що у Курській області Росії тривають бої. Туди висунулися резерви російських військ. Там заявили, що близько 8 ранку за московським часом до трьохсот українських військових при підтримці 11 танків та понад 20 ББМ атакували позиції підрозділів прикриття держкордону РФ.
У МО РФ стверджують, що до цього причетні військові 22 механізованої бригади ЗСУ. Суспільне звернулося по коментар до пресслужби цієї бригади. Там заявили, що нині ситуацію не коментують. Також цього не роблять у Генштабі ЗСУ. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк теж прямо не підтвердив, хто воює в Курській області.
Очільник Кремля Володимир Путін 7 серпня відреагував на "прорив" у Курській області РФ, звинувативши Україну у "провокації".
Удень 8 серпня заступник начальника головного військово-політичного управління Міноборони і командир чеченських спецпризначенців "Ахмат" Апті Алаудінов повідомив, що під час боїв у Курській області загинули російські військові (без уточнення, скільки загинуло) і що ЗСУ зайшли вглиб області на 10 км. Але каже, що “жодного незворотного процесу не відбулося”. За його словами, українські військові взяли населені пункти, тому що в Росії на цій ділянці "не було ні сил, ні засобів, ні ресурсів".
Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що українські військові атакою на Курську область "спробували посіяти паніку серед жителів регіону". Також вона закликала відреагувати на події міжнародну спільноту.
На події у Курській області РФ відреагували у США. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Штати спілкуються з Україною щодо операції у Курській області Росії. Він додав, що немає нічого незвичайного в тому, що "українці не повідомляють нас про свою точну тактику до того, як вони її реалізують". Речник Єврокомісії Петер Стано теж прокоментував події у Курській області РФ і заявив, що згідно з міжнародним правом, Україна "має законне право захищатися, в тому числі завдаючи ударів по агресору на його території".