Активи Ігоря Коломойського та його партнерів заарештували в Росії

ЗМІ
Ігор Коломойський під час засідання Шевченківського райсуду Києва, 28 листопада 2023 року. Ковальчук Віктор/УНІАН

Активи українського бізнесмена Ігоря Коломойського та його партнерів заарештували в Росії. Москва внесла його до переліку екстремістів та терористів.

Про це повідомляє російське видання ТАСС.

Рішення ухвалено на підставі виконавчого провадження від 25 січня 2024 року, яке відкрили за рішенням Кошехабльського районного суду Адигеї.

Зокрема, рішенням суду першої інстанції заборонено діяльність об'єднання, членами якого є Коломойський та його партнери — Павло Шитов та компанія "Джей Кей Ікс Ойл Енд Гес Лімітед". Причина: здійснення екстремістської діяльності.

Крім того, суд у федеральну власність стягнув 100% статутних капіталах ТОВ "Южгазэнерджи" та ТОВ "Кейтеринг — Юг" вартістю понад 5,1 млрд рублів (понад 23 млрд гривень). Щорічний виторг цих компаній становить 1,7 млрд рублів (майже 9 млрд гривень).

Також арештовані будівля та шість приміщені у центрі Москви, а також 494 земельні ділянки сільгосппризначення (5 573 га) у Володимирській, Калінінградській, Московській та Смоленській областях вартістю понад 6 млрд рублів. Рішення суду було оскаржено. При цьому Верховний суд Адигеї залишив чинним рішення райсуду про конфіскацію активів Коломойського.

Справи Ігоря Коломойського в Україні

2 вересня 2023 року Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних фінустанов", — вказали в СБУ.

Згодом йому обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень "ПриватБанку". НАБУ та САП вжили заходи щодо арешту його активів.

Правоохоронці 15 вересня оголосили бізнесмену нову підозру за трьома статтями у справі про заволодіння 5,8 мільярда гривень.

Наступного дня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід Коломойському, змінивши розмір застави на 3 мільярди 891 мільйон гривень.

21 грудня 2023 року бізнесмену зменшили розмір застави з 3 мільярдів 891 мільйона гривень до 2 мільярдів 650 мільйонів гривень.

22 січня 2024-го Шевченківський районний суд Києва залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 2 березня із заставою у розмірі 2,65 мільярда гривень.

28 лютого Шевченківський райсуд Києва до 25 квітня продовжив тримання Ігоря Коломойського під вартою та зменшив розмір застави — до 2,4 млрд гривень.

8 травня Ігорю Коломойському було повідомлено про підозру в організації замовного вбивства у 2003 році. За даними слідства, Коломойський, діючи з мотивів особистої помсти, "замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній за невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства". Події відбувалися у Феодосії (Крим).