Лідери Сполучених Штатів, Єгипту і Катару закликали Ізраїль і ХАМАС провести переговори 15 серпня щодо доопрацювання угоди про припинення вогню і звільнення ізраїльських заручників.
Про це йдеться у спільній заяві лідерів трьох країн, розміщеній у четвер не офіційному вебсайті Білого дому.
"Настав час укласти угоду про припинення вогню та звільнення заручників і затриманих. Ми втрьох і наші команди невтомно працювали протягом багатьох місяців над створенням рамкової угоди, яка зараз лежить на столі, і залишилося лише узгодити деталі її реалізації", — йдеться у заяві.
Угода базується на принципах, викладених президентом Байденом 31 травня 2024 року і схвалених резолюцією Ради Безпеки ООН.
"Немає більше часу для марнування або виправдань будь-якої сторони для подальшої затримки. Настав час звільнити заручників, розпочати припинення вогню та виконати цю угоду", — йдеться у документі.
Лідери країн наголосили, що як посередники готові представити "остаточну проміжну пропозицію", яка розв'яже питання, що залишилися "у спосіб, який відповідає очікуванням усіх сторін".
"Ми закликали обидві сторони відновити термінову дискусію в четвер, 15 серпня в Досі або Каїрі, щоб закрити всі прогалини, що залишилися, і почати реалізацію угоди без подальших зволікань", — йдеться у заяві.
Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом
31 травня Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за словами президента США, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.
План припинення вогню складається з трьох етапів:
- Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
- Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
- Початок відбудови і повернення останків загиблих заручників.
23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".