У МЗС України відреагували на рішення Ніґеру розірвати дипвідносини з Києвом

МЗС України. УНІАН

У Міністерстві закордонних справ відреагували на рішення влади Республіки Ніґер розірвати дипломатичні відносини з Україною і назвав його жестом "солідарності" з тими, хто обрав шлях на зближення з Російською Федерацією.

Про це йдеться у заяві МЗС.

"В Україні взяли до уваги рішення влади Республіки Ніґер від 6 серпня 2024 року розірвати дипломатичні відносини з Україною. Наведені у заяві представника уряду цієї країни звинувачення на адресу України не витримують жодної критики, є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності", — йдеться у документі.

У міністерстві наголосили, що Україна рішуче відкидає будь-які звинувачення на свою адресу у нібито "підтримці нею міжнародного тероризму, порушенні Статуту ООН та міжнародного права".

"Виходимо з того, що подібне рішення є жестом "солідарності" з тими, хто обрав шлях на зближення з державою-терористом, РФ, яка вже понад два роки веде неспровоковану повномасштабну агресивну війну проти України, застосовує масштабний терор проти нашої держави, її населення та цивільної інфраструктури, скоює численні воєнні злочини проти українського народу, дестабілізує міжнародну безпекову та політичну ситуацію, поширює хаос і конфронтацію в усіх куточках світу, включно з Африканським континентом", — заявили в МЗС.

Українські дипломати висловили жаль, через те що влада Ніґеру ухвалила рішення про розірвання дипвідносин з Україною, "не провівши жодних розслідувань інциденту в Малі та не надавши жодних доказів, які б стосувалися причин такого кроку".

"В Україні щиро налаштовані й надалі розбудовувати з усіма державами Африки взаємовигідні стосунки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету й територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах, неухильного дотримання міжнародного права, Цілей та Принципів Статуту ООН", — йдеться у заяві.

6 серпня Ніґер оголосив про розрив дипломатичних відносин з Україною. Ніамей звинувачує Київ у "підтримці терористичних груп".

За кілька днів до цього з такої ж причини з Україною дипломатичні відносини розірвала Малі. У Міністерстві закордонних справ України таке назвали це "недалекоглядним рішення перехідного уряду Республіки Малі".

Крім того, міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Facebook посольства, де український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.

Що відомо про знищення загону ПВК "Вагнер" у Малі

28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що за два дні боїв біля алжирського кордону були вбиті і поранені десятки солдатів і найманців ПВК "Вагнер". Серед загиблих — автор Telegram-каналу Grey Zone.

Згодом у соцмережі Х з'явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених "вагнерівців".

Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК "Вагнер".

"Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде", — сказав Юсов.

Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених "вагнерівців" Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.