Україна наразі розглядає декілька місць для проведення другого Глобального саміту миру і цей "дипломатичний процес" триває.
Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий.
За його словами, цей "дипломатичний процес триває" і є декілька місць, які розглядаються для проведення другого такого заходу. Речник МЗС додав що поки "зарано відкривати всі карти".
Він наголосив, що Україна продовжує підтримувати позиції, що залучення Росії на другому Саміті миру — можливо.
"Всім має бути зрозуміло, що Україна ніколи не починала цю війну і прагне миру, як кожна інша країна. Але ми розуміємо, що це має бути під справедливий мир", – зазначив Тихий.
За його словами, питання не тільки в тому, щоби посадити Росію за стіл переговорів, а щоб вона вела ці переговори доброчесно. У цьому контексті важливі два фактори: тиск на полі бою і тиск на міжнародній арені.
Речник МЗС додав, що очільник відомства Дмитро Кулеба обговорив питання Саміту світу з китайською стороною в Гуанчжоу.
"Запросили Китай брати участь у проміжних зустрічах, які відбудуться. Так само, як ми запрошуємо всі миролюбні країни, як поважаємо Статут ООН, запрошуємо брати участь у цих проміжних зустрічах", – сказав речник, додавши, що в Пекін сприйняв цю пропозицію.
Раніше на пресконференції президент Володимир Зеленський розповів про підготовку до другого Саміту миру і висловив думку, що представники Росії повинні бути на другому саміті.
Що відомо про Саміт миру
15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.
Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.
Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд та інші держави. Однак підписати документ можуть країни й після завершення саміту.
Удень 16 червня Офіс президента оприлюднив спільне комюніке про основи миру, в якому Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у документі зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.
Уряд Швейцарії опублікував список країн, які підтримують спільне комюніке: там було 78 країн, а не 80, як про це повідомлялося раніше — дві країни відкликали свої підписи. В Офісі президента заявили, що інформація про те, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке на Глобальному саміті миру, перевіряється.
Згодом зі списку підписантів комюніке за підсумками Саміту світу у Швейцарії слідом за Іраком та Йорданією зникла Руанда, проте приєдналися Замбія, Антигуа і Барбуда, а також Барбадос і Республіка Маршаллові Острови, Гаяна, Королівство Тонга, Республіка Маврикій та Папуа-Нова Гвінея.