Родина Артема Колюбаєва — ексбізнес-партнера керівника Офісу президента Андрія Єрмака та ексочільника Ради з кінематографії — купила будинок у Штатах за 600 тисяч доларів. Частину коштів на цей маєток позичали в росіян.
Таке виявили журналісти "Слідство.Інфо".
Артем Колюбаєв — кіно- та телевізійний продюсер; колишній голова Ради з державної підтримки кіно, колишній бізнес-партнер Андрія Єрмака в кінопродакшніЄрмак і Колюбаєв мали спільні фільми — наприклад, "Правило бою", спільні компанії — у 2018-му заснували "Ама Віжн".
Восени минулого року його дружина Катерина придбала дім у передмісті Вашингтона за $600 тисяч.
"Кошти за будинок повністю сплачувала моя дружина — з власних заощаджень, запозичень та з коштів, за які вона продала своє майно. В період з 2022 по 2024 роки моя дружина продала два своїх автомобілі: Mercedes-Benz CLS 2015 року та Mercedes-Benz GLE 2016 року. Також продала два обʼєкти своєї нерухомості в Києві та Київській області", — сказав Колюбаєв у коментарі "Слідству".
Журналісти перевірили, що так і було, але максимальна сума, яку Катерина могла отримати з продажу, — 350 тисяч доларів. Згідно з реєстрами США, решту $250 тисяч жінка позичила у компанії штату Флорида A&D Mortgage. "Слідство. Інфо" дослідило, що фірма — під керівництвом росіян та має зв'язки з РФ.
A&D Mortgage належить Максиму Слюсарчуку, який також очолює Російськомовну американську палату південної Флориди, ідеться в розслідуванні. Максимова дружина Світлана (також росіянка) — одна з менеджерок A&D Mortgage. A&D Mortgage має офіс у Санкт-Петербурзі та набирає на роботу людей з РФ.
Журналісти уточнюють також, що Російськомовна американська палата, де працюють Слюсарчуки, — це спільнота, що об’єднує російськомовних людей у Сполучених Штатах. Вони, зокрема, фінансують фестивалі російської культури.
"Катерина Колюбаєва прокоментувала, що фірму для позики їй порадив брокер, а знайдена журналістами інформація про російські звʼязки «буде перевірена і юридично підтверджена чи спростована»", — додало "Слідство.Інфо".
Що журналісти дізнавалися про Колюбаєва раніше
Розслідувачі Bihus.Info в січні 2023 року писали, що Колюбаєв з 2019 року був співзасновником будівельних компаній, пов’язаних з обраним від партії ОПЗЖ (остаточно заборонена в Україні у вересні 2022-го) народним депутатом Вадимом Столаром й екснардепом Віктором Медведчуком, підозрюваним у державній зраді.
Восени 2023-го "Бігуси" також виявили, що Колюбаєв за 6 місяців отримав понад 20 мільйонів гривень на свої кінопродукти, а також здобув частк в успішних і не пов’язаних з кіно бізнесах.
Зокрема, держпідприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України" погодило кінопродакшну Артема Колюбаєва "Мейнстрім Пікчерз" виділення 20 млн грн бюджетних коштів на створення 3 кінопродуктів.
Серед переможців конкурсу був проєкт "СТМ Ігнулець" від компанії, якою володіє телеведучий Юрій Горбунов. Вона мала отримати від держави 33 мільйони. За словами Горбунова, це "зовсім невеликі кошти" для серіалу на 24 серії.
У соцмережах виділення державних коштів на серіали викликало обурення. Тоді Мінкульт заявив, що відродження серіального кіновиробництва під час війни — питання національної інформаційної та культурної безпеки. Однак на тлі цього президент Зеленський доручив прем'єру знайти заміну міністру культури Олександрові Ткаченку, а сам міністр написав заяву на звільнення в липні 2023-го. Однак Bihus.Info з'ясувало, що наприкінці серпня з компанією Колюбаєва держава таки підписала договори на створення всіх трьох кінопроєктів.