Соцмережа X позначає розслідування Bellingcat про удар по "Охматдиту" у Києві як "небезпечний контент"

Розбір завалів лікарні "Охматдит" у Києві після російського обстрілу 8 липня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

X Ілона Маска маркує посилання на розслідування Bellingcat про атаку 8 липня російською ракетою Х-101 по дитячій лікарні "Охматдит" у столиці. Соцмережа видає попередження, що лінк на цей матеріал може бути буцімто небезпечним.

"Посилання, за яким ви намагаєтеся перейти, було визначене X або нашими партнерами як таке, що може містити спам або становити небезпеку, відповідно до Політики X щодо URL-адрес", — мовиться у повідомленні X.

Згідно з цим попередженням, цей лінк може нібито належати до "шкідливих посилань", які можуть шкодити електронним пристроям чи красти особисті дані; мати жорсткий або оманливий зміст, який може зашкодити в реальному житті; бути спам-посиланням чи мати певні категорії вмісту, що порушують правила соцмережі.

На маркування X відреагували у Bellingcat. Там заявили, що зверталися до соцмережі та закликали читати розслідування на головній сторінці їхнього сайту.

Засновник проєкту журналістських розслідувань Bellingcat Еліот Хіггінс поцікавився у своєму твіті про те, для кого посилання "потенційно небезпечне".

"З якихось причин X від @elonmusk тепер стверджує, що посилання на цю статтю про бомбардування Росією дитячої лікарні є небезпечним, тому що, очевидно, воно "було визначено X або нашими партнерами як потенційно спамне або небезпечне". Небезпечним для кого, Путіна?" — написав Еліот Хіггінс.

Що відомо про розслідування Bellingcat

Завдяки матеріалам з відкритих джерел, аналітики проєкту журналістських розслідувань, експерти з ракет підтвердили, що дитячу лікарню "Охматдит" у столиці вразила саме російська ракета Х-101.

У матеріалі йдеться про те, що порівняння скриншоту ракети, яка вдарила по медзакладу, з 3D-візуалізацією ракети Х-101 свідчить про те, що вони мають спільні риси.

Як зазначили у Bellingcat, на світлинах ракети, яка влучила у лікарню, видно, ймовірно, реактивний двигун та короткі крила. Це характерно для російської ракети Х-101, яку використовує виключно російська армія.

Росія тим часом заявляла, що буцімто на "Охматдит" упала ракета української ППО. Розслідувачі перевірили версію, яку поширили у мережі, про те, що це могла бути нібито ракета американського виробництва AIM-120. Однак, не знайшли доказів.

Атака на Київ та область 8 липня

Зранку 8 липня Росія масовано атакувала ракетами Київ та область. Загинули 33 людини, 117 постраждали. Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці пошкоджена дитяча лікарня "Охматдит".

СБУ попередньо встановила, що російська армія ударила по дитячому медзакладу ракетою Х-101. На місці влучання знайшли уламки корпусу цієї зброї з серійним номером.

У Мін'юсті повідомили, що фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проаналізували та ідентифікували понад 30 частин та уламків ракети, яка вдарила по "Охматдиту". Також дослідили відео влучання.

За оцінками ООН, по столичній дитячій лікарні, найімовірніше, вдарила російська ракета.