Зранку 8 липня війська РФ завдали ракетного удару по Києву. Атака була масованою та комбінованою із застосуванням аеробалістичних, балістичних та крилатих ракет, які летіли на столицю хвилями з різних напрямків. Уламки впали в семи районах столиці, спричинивши руйнування будівель і загибель понад 30 людей.
Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація.
На 12:15 9 липня стало відомо про 31 загиблого, серед них — четверо дітей. 117 людей постраждали через ракетний удар Росії по Києву. Число жертв зростає по мірі розбирання завалів рятувальниками.
На кінець доби 8 липня було відомо, що у різних районах міста загинули 27 людей, із них троє дітей, постраждали 82 людини, повідомили в КМВА.
Столичний голова Віталій Кличко ввечері 8 липня розповів, що відомо про 96 постраждалих, серед них троє дітей.
"52 поранених госпіталізували. Іншим надали допомогу на місці. Підтверджена загибель двох дорослих в лікарні "Охматдит". Одна з них — це молода лікарка медзакладу", — написав він у Telegram.
Слідчі Служби безпеки України попередньо встановили, що РФ ударила ракетою Х-101 по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві.
У КМВА зазначили, що внаслідок ракетного удару по Києву зафіксували падіння уламків в семи районах:
Шевченківський район
- Руйнування двох поверхів корпусу лікарні Охматдит площею приблизно 400 м.кв. Загинули 2 дорослих (одна з них лікарка), 10 людей постраждали. Пошкоджені кілька інших корпусів медзакладу. Тривають роботи з розбору завалів та пошуку людей.
- В іншій локації району в багатоповерховому житловому будинку зруйнований повністю один під'їзд, решта – пошкоджені. Загинули 7 людей (з них 3 дітей), 18 постраждали, 7 мешканців врятовані. Пошуково-рятувальні роботи тривають.
- Також пошкоджений промисловий об'єкт. Загинули 2 людини, 3 постраждали. Тривають роботи з розбирання завалів.
Солом'янський район
- Пошкоджено бізнес-центр "Доміно", руйнація на двох поверхах, загальною площею 1500 м. кв, виникла пожежа, яку ліквідували. Загинули 7 людей, 9 постраждали, рятувальні роботи завершені.
Голосіївський район
- Часткове руйнування 5-поверхового житлового будинку, виникло 2 осередки пожежі по 10 м.кв, пошкоджена покрівля. Постраждали 22 людини.
- Поруч пошкоджений дошкільний навчальний заклад.
- За цією ж локацією постраждали гаражі, сталося загорання 10 авто.
Дніпровський район
- Часткова руйнація 4-поверхової будівлі медичного центру. Загинули 9 людей та 5 постраждали. Розбирання завалів завершене.
Дарницький район
- Пошкоджений приватний будинок. Постраждала 1 жінка.
Деснянський район
- Пожежу в двоповерховому приватному будинку загасили.
Святошинський район
- Загорання в промисловій будівлі, пожежу ліквідували на площі 40 м.кв.
- Пошкоджені приватні будинки та будівля Фахового економічного коледжу. Постраждали 5 людей.
У Голосіївському районі Києва внаслідок атаки РФ пошкоджена будівля дитсадка. Діти перебували в укритті, вони не постраждали. Був також пошкоджений розташований поруч житловий будинок.
Про це повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.
У житловому будинку по вул. Васильківській повністю знесена стіна. Вибиті всі вікна і руйнування по всій споруді, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Одна з мешканців, Ірина Вікторівна, розповіла, що отримала незначні осколкові поранення після вибуху:
"Я була на кухні, і раптом такий вибух і на мене полетіли вікна, двері, все пішло на підлогу. Ходила бригада, вони мене повели до лікаря, все нормально. Мене вивели, квартира відкрита, людей вивели. Я переживаю", — бідкається жінка.
У Солом’янському районі зруйновані кілька поверхів у будівлі бізнес-центру. Попередньо, там загинули 7 людей.
Жертв могло бути більше, якби споруда не була монолітною, висловив думку один із чоловіків, який врятувався зі зруйнованої будівлі. Як вибігав із будівлі, він навіть не пам'ятає. Як розповів очевидець Суспільному, від 13-го поверху майже нічого не залишилось.
Це був один із наймасованіших обстрілів столиці, рятувальники ліквідовували наслідки атаки на 14 локаціях. Від ДСНС для пошуково-рятувальних операцій залучили близько пів сотні одиниць техніки. Про це Суспільному повідомила начальниця пресслужби ДСНС України Світлана Водолага.
За її словами, разом із пожежниками на місцях працюють поліцейські, Нацгвардійці, правоохоронні органи. Допомагають також волонтери і всі небайдужі люди.
Як інформує ДСНС, станом на 16:30, у трьох районах Києва триває ліквідація наслідків ракетної атаки – Дніпровському, Шевченківському та Солом'янському. Під час пошукових робіт були врятовані 11 людей.
На місцях подій працюють 372 рятувальники та 49 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки.
У КМДА поінформували, що над розбиранням завалів на місцях вибухів працюють понад тисяча рятувальників і працівників комунальних служб. Залучені також співробітники (КАРС) "Київської служби порятунку", підприємств "Київкомунсервіс" і "Київблагоустрій".
У роботі задіяна спецтехніка для розбору та вивезення уламків. На одній локації пожежу локалізували, на всіх інших – загасили.
166 працівників КО "Київзеленбуд" і районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень допомагають розбирати завали на території дитячої лікарні Охматдит. До робіт залучені 134 працівники дорожньо-транспортних підприємств столиці та 48 одиниць техніки.
Попередньо, внаслідок ракетної атаки на Київ, пошкоджено понад 10 житлових будинків, два медичні заклади, щонайменше вісім закладів освіти. Найбільші руйнування в Шевченківському та Солом'янському районах, повідомив в ефірі Суспільне Студія заступник міського голови, секретар Київради Володимир Бондаренко.
За його словами, повністю зруйнований перший під'їзд на 15 квартир п'ятиповерхівки у Шевченківському районі. Зруйновано два поверхи у будинку в Солом’янському районі. Також зруйновано частину житлового будинку в Голосіївському районі.
"Наразі вирішується питання розселення мешканців у тимчасове житло. Після цього буде проведено дослідження будинків і вирішено питання можливості його ремонту. Попередньо – будинок у Шевченківському районі може не підлягати відновленню", — поінформував посадовець.
Окрім того, додав Бондаренко, є пошкодження рухомого складу громадського транспорту і є постраждалі, які залишились на зупинках громадського транспорту.
У трьох районах Києва розгорнули штаби допомоги, де постраждалі від обстрілу можуть написати заяви на одноразову матеріальну допомогу та отримати консультації.
Також зранку в соцмережах почали поширювати інформацію про евакуацію станції метро "Лукнівська". Проте в КМДА запевнили, що вона продовжує працювати для перевезень і для укриття населення.
9 липня у столиці оголошене Днем жалоби у зв'язку з терористичною атакою Росії на цивільні об'єкти. У цей день будуть приспущені прапори на всіх адміністративних будівлях міста. Заборонені будь-які розважальні заходи, повідомив міський голова Віталій Кличко.