У Євросоюзі розкрили деталі 14-го пакета санкцій проти Росії

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Getty Images

У Європейському Союзі дійшли згоди щодо чотирнадцятого пакету санкцій проти Росії. Серед обмежень військово-промисловий оборонний комплекс та фінансові послуги.

Про це повідомив високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель на платформі Х.

Дипломат назвав сектори економіки, які охоплює новий пакет санкцій проти Росії, схвалений 20 червня. Він націлений на:

  • Військово-промисловий оборонний комплекс;
  • Фінансові послуги;
  • Енергетичний сектор;
  • Обхід санкцій;
  • Військові злочини, зокрема осіб, які займаються депортацією українських дітей.
"Ці санкції спрямовані на те, щоб уряду Путіна було важче вести агресивну війну", — написав чиновник.

Агентство Reuters з посиланням на дипломатичні джерела також повідомило, що 14-й пакет санкцій передбачає заборону реекспорту російського скрапленого природного газу (СПГ) у водах ЄС. Водночас санкції не обмежують імпорт, як це зробив блок 2022 року щодо російської морської нафти.

Загалом до санкційного списку ЄС додали 47 нових юридичних осіб і 69 фізичних осіб, унаслідок чого їхня загальна кількість сягнула 2 200.

20 червня посли країн Європейського союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії у відповідь на російську агресію проти України.

Раніше Reuters, посилаючись на співрозмовників із європейських дипломатичних кіл, повідомило, що країни-члени Євросоюзу після тривалого місячного обговорення не змогли ухвалити черговий 14-й пакет санкцій проти Росії через дії Німеччини, яка все ще затягує цей процес.

14 червня журналіст Рікард Йозвяк повідомив, що Німеччина заблокувала новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії. Наступного дня Олаф Шольц заперечив, що ФРН заблокувала новий пакет обмежень.