Майже сто держав і організацій долучаться до Глобального саміту миру — Зеленський

Президент Володимир Зеленський поінформував, що сьогодні, 29 травня, провів нараду з усіма українськими посадовцями, які працюють над підготовкою Глобального саміту миру. За його словами, також були доповіді від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та представників Генштабу.

Про це глава держави розповів під час свого звернення.

"Зірвати саміт Росія вже не зможе, хоча й дуже старається це зробити. Тисне на лідерів, відверто погрожує різним державам дестабілізацією. Але з нами вже зараз – майже сто держав і міжнародних організацій, які долучаються до глобальних зусиль", — сказав він.

Зеленський додав, що провів "тривалу нараду", на якій були команда Офісу президента, також урядовці.

"Прем’єр-міністр, міністри, і Верховна рада була представлена – спікер парламенту по лінії міжпарламентських зв’язків зараз контактує з багатьма державами. Поставив завдання майже у щоденному режимі давати деталізацію щодо держав, які ще потребують нашої роботи, щоб бути на саміті, і держав, які вже підтвердили свою участь, – щоб саміт був саме таким дієвим, який потрібен для наближення реального миру", — сказав Зеленський.

Також президент заслухав доповіді вищого військового керівництва щодо ситуації на фронті.

"Доповіді головкома, начальника Генштабу, міністра оборони щодо ситуації на фронті зараз, щодо наших дій. Увага всім напрямкам, і особливо Покровському та Курахівському на Донеччині, а також Куп’янському та іншим напрямкам на Харківщині. Готуємось і до подальшої активності ворога – чітко розуміємо, які завдання та з якою метою Путін ставить своїй армії. Буде йому наша відповідь – обов’язково", — сказав він.

Глобальний саміт миру

15 січня під час візиту до Швейцарії президент Володимир Зеленський заявив, що дві держави розпочинають підготовку до проведення Глобального саміту миру на рівні лідерів.

10 квітня стало відомо, що Швейцарія проведе Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступає Україна. Саміт відбудеться 15-16 червня на курорті Бюргеншток в кантоні Нідвальден, поблизу міста Люцерн.

2 травня у МЗС Швейцарії інформували, що Росію не запрошували на перший Глобальний саміт миру, але російські представники повинні будуть взяти участь у наступних засіданнях.

Швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung раніше писала, що президент США Джо Байден, який планує взяти участь у саміті G7 в Італії 13-15 червня, може бути присутнім на Глобальному саміті миру.

Згодом Швейцарія звернулася до Китаю із пропозицією взяти участь у Глобальному саміті миру на рівні лідерів держав.