Угорщина і Білорусь уклали угоду щодо будівництва ядерного реактора — Сіярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. AP Photo/Petros Karadjias

Уряди Угорщини та Білорусі уклали угоду про допомогу у будівництві другого ядерного ректора на угорській атомній електростанції. Підписання документа відбулося у білоруській столиці — Мінську.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто.

Зазначається, що наразі триває будівництво угорської АЕС "Пакш-2", яке почав будувати російський "Росатом" ще у 2014 році. Російська компанія будує два реактори потужністю 1,2 ГВт кожен.

"Велике значення має підписана сьогодні угода про співпрацю в галузі атомної енергетики, яка дозволяє нам використати досвід, отриманий тут Білоруссю під час будівництва реакторів за аналогічною технологією", — сказав Сіярто, не уточнивши подробиць угоди.

Проєкт вартістю 12,5 мільярдів євро зазнав тривалих затримок, хоча атомна енергетика не підпадає під санкції Європейського Союзу проти Росії, запроваджені через війну в Україні.

Угорщина, яка отримує більшу частину повноважень від Росії, виступає проти розширення санкцій щодо російської ядерної енергетики.

Співпраця Будапешта і Москви у ядерній енергетиці

У 2014 році "Росатом" і Угорщина уклали угоду про будівництво в країні двох нових атомних реакторів. Вона має на меті збільшити потужність діючої атомної електростанції в угорському Пакші, яка нині генерує близько половини усієї електроенергії Угорщини.

За угодою, обидва нові реактори будуть готові до роботи у 2030 році. Зараз Угорська атомна електростанція "Пакш" має чотири невеликі радянські реактори ВВЕР 440 загальною потужністю близько 2000 мегаватів, які почали працювати у 1980 роках. Атомне паливо для реакторів АЕС отримує з Росії.