Зеленський в Бельгії побував на базі, де ЗСУ тренуються на F-16

Президент України Володимир Зеленський на військовій базі "Мелсбрук" у Бельгії, 28 травня 2024 року. Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський 28 травня під час робочого візиту в Бельгію відвідав аеродром "Мелсбрук" та ознайомився з тим, як готуються до використання в Україні літаки F-16.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Глава держави оглянув винищувачі F-16 і поспілкувався з бельгійськими пілотами-інструкторами та українськими військовими, які там навчаються.

Зеленському розповіли про бойові характеристики й технічні особливості винищувачів. Бельгійські інструктори зауважили, що українські військові вмотивовані.

Військовослужбовці ЗСУ сказали Зеленському, що отримують усю необхідну інформацію та хочуть якомога скоріше повернутися в Україну, щоб виконувати бойові завдання.

Володимир Зеленський поїхав у Бельгію і з прем’єр-міністром Александром Де Кроо 28 травня підписав двосторонню угоду про гарантії безпеки. Згідно з документом, Україна отримає від Бельгії щонайменше 977 мільйонів євро військової допомоги цьогоріч.

Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб заявила, що країна поставить 30 своїх винищувачів F-16 в Україну до 2028 року.

Александр Де Кроо заявив, що F-16, які Бельгія передасть Україні, можна буде використовувати тільки на українській території. За його словами, те саме стосується й іншого озброєння, яке бельгійська сторона надаватиме у межах безпекової угоди.