The Telegraph: Китай готує потужний флот для вторгнення на Тайвань

ЗМІ

Китай готує армаду поромів і цивільних суден для вторгнення на Тайвань, оскільки Пекін посилює свою кампанію тиску на острівну державу.

Про це пише видання The Telegraph.

Експерти кажуть, що Народно-визвольна армія Китаю не має військових десантних кораблів, необхідних для масштабного морського вторгнення на Тайвань. Проте військові судна можуть замінити цивільні, які здатні перевозити сотні броньованих машин. Їх також можуть використовувати масового транспортування військ через Тайванську протоку, каже директор проекту SeaLight Рей Пауелл. Він вивчає ситуацію в сірій зоні Південно-Китайського моря.

Пекін розпочав дводенні військові навчання у водах навколо Тайваню, як він назвав "суворим покаранням за сепаратистські дії" після бурхливої ​​інавгураційної промови в Тайбеї на початку цього тижня Лай Чін-те, який склав президентську присягу.

Китай вважає демократичний Тайвань частиною своєї території і пообіцяв взяти острів під свій контроль, можливо силою. Розвідка США вважає, що Сі Цзіньпін наказав військовим бути готовим взяти острів до 2027 року.

Збройні сили Тайваню значно менші за китайські, але їх захищає грізна гірська місцевість і Тайванська протока. ВМС Китаю вже мають найбільший у світі надводний флот, а також побудували десятки суден подвійного призначення, здатних діяти як у мирний час, так і під час війни, пише видання.

Аналітик дослідницького центру Center for a New American Security Том Шугарт у 2022 році підрахував, що Китай може трансформувати свої цивільні судна, удосконаливши їх для транспортувати близько 300 000 військових та їх техніку через Тайванську протоку приблизно за 10 днів.

Хоча ідея облаштування пасажирських поромів для використання в зоні конфлікту може здатися незвичною, вона відображає ступінь зв’язку приватного сектора Китаю з правлячою комуністичною партією та військовою політикою уряду в Пекіні. За словами аналітиків, це також значно ускладнює планування оборони.

Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем

Китай розглядає Тайвань як сепаратистську провінцію, проте острів вважає себе незалежною країною зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню влітку 2022 року тодішньої спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

26 грудня 2022 року у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.