Bild: Іран вперше поставив Росії новітні авіабомби для ударів по Україні

Безпілотник Mohajer-6. Вікіпедія

Іранський безпілотник Mohajer-6, що розбився у вихідні в Курській області РФ, ніс на борту новітні іранські керовані авіабомби Qaem-5.

Про це пише німецький журнал Bild з посиланням на слова військового експерта Юліана Репке, коментуючи відеозапис з місця падіння.

Імовірно, дрон мав атакувати територію Сумської області, але не долетів до мети і впав. Ця бомба має теленаведення та може оснащуватися різними типами боєголовок. Її заявлена дальність польоту становить до 40 км, мінімальна експлуатаційна висота – близько 3 км. В Ірані вона прийнята на озброєння у серпні 2019 року.

Розроблений іранською компанією Qods Aviation Industries Mohajer-6 був запущений у серійне виробництво у 2018 році, він вважається найуспішнішим експортним безпілотником Ірану. Цей дрон призначений як для розвідки, так і для бойових дій. Він має максимальну злітну масу 600 кг, розмах крил 10 метрів та максимальну швидкість 200 км/год.

З початку війни в Україні російські війська експлуатували Mohajer-6, але без озброєння. За словами Репке, використання Qaem-5 говорить про новий рівень військової співпраці Тегерана та Москви.

Раніше начальник центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук розповідав, що Mohajer-6 здебільшого працює над акваторією Чорного моря.