Україна і МВФ розпочали переговори про четвертий перегляд програми розширеного фінансування

Штаб-квартира МВФ у Вашингтоні, округ Колумбія, 26 липня 2022 року. Getty Images

Представники Міністерства фінансів, Нацбанку, а також інших органів та української влади розпочали переговори про четвертий перегляд програми механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) з місією МВФМіжнародний валютний фонд..

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зустрічі відбуваються у столиці Польщі — Варшаві, а також в онлайн форматі. Зазначається, що метою місії є обговорення стану виконання Україною умов меморандуму про економічну та фінансову політику.

“Мінфін спільно з командами НБУ та МВФ продовжує активно працювати над впровадженням спільно визначених реформ для забезпечення макроекономічної стабільності, зміцнення державного управління, економічного відновлення та поступової євроінтеграції України. Ми вдало пройшли вже три перегляди програми та розраховуємо на отримання наступного траншу обсягом близько 2,2 млрд доларів США, внаслідок успішного четвертого перегляду, вже у червні", — сказав очільник Мінфіну Сергій Марченко.

Держбюджет України вже отримав чотири транші у межах програми МВФ EFF загальним обсягом близько 5,4 млрд доларів США із 15,6 млрд доларів США, які передбачені програмою.

22 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення третього траншу Україні на суму приблизно 880 мільйонів доларів.

Що відомо про програму МВФ для України

31 березня 2023 року виконавча Рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) у розмірі 15,6 мільярда доларів для України.

Кошти від Міжнародного валютного фонду допоможуть профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.