В Афганістані бойовики вбили трьох іноземних туристів

Афганець працює перед руїнами 1500-річної статуї Будди в Баміані, Афганістан, 2 березня 2023 року. REUTERS/Ali Khara

Троє іноземних туристів і один громадянин Афганістану були вбиті озброєними нападниками в центральній провінції Афганістану Баміан у п'ятницю, 17 травня.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство внутрішніх справ талібів.

Ще четверо іноземних громадян і троє афганців дістали поранення під час нападу. Зазначається, що озброєні люди відкрили вогонь. Як відзначив речник Міністерства внутрішніх справ Абдул Матін Каніє, чотирьох нападників заарештовано.

Гірська провінція Баміан — об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, там розміщувалися залишки двох гігантських статуй Будди, які були підірвані талібами під час їхнього попереднього правління в 2001 році.

З моменту захоплення Афганістану в 2021 році таліби пообіцяли відновити безпеку та заохотити туризм, вони продавали квитки для доступу до статуй Будди.

П'ятничний напад був одним із найсерйозніших нападів на іноземних громадян в Афганістані за останні три роки.

Як пише норвезька національна громадська телерадіомовна організація NRK, згідно з джерелами в афганській лікарні, серед чотирьох поранених іноземців є норвежець, литовець, австралієць та іспанець, але це не було підтверджено іншими джерелами. Також є повідомлення, що серед вбитих були троє громадян Іспанії.